Voráček se podílel 3 body na obratu Philadelphie. Hertl nedohrál

Hokejový útočník Jakub Voráček v NHL opět řádil. Ve čtvrtečním utkání přispěl brankou a dvěma asistencemi k senzačnímu obratu Philadelphie, která pěti góly ve třetí třetině otočila duel s Columbusem z 0:3 na 5:4. Nepříjemně naopak skončil zápas v Los Angeles pro Tomáše Hertla. Nováček v dresu San José musel odstoupit po faulu kolenem na koleno.

Jakub Voráček chytil v NHL formu jako hrom (ilustrační foto)

Jakub Voráček chytil v NHL formu jako hrom (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Zvrat ve Philadelphii zahájil kladenský odchovanec Voráček, když si vybruslil zpoza branky a střelou zápěstím překonal Curtise McElhinneyho. Ještě v 6. minutě závěrečné třetiny Flyers po gólu beka Braydona Coburna snížili na rozdíl jediné branky. Columbus sice ještě vedení znovu navýšil, Stevea Masona prostřelil Blake Comau, pak ale začali úřadovat domácí.

Dařilo se zejména kapitánovi Claudu Girouxovi. Nejproduktivnější hráč týmu nejprve zahájil akci, po které skóroval Erik Gustafsson, poté sám vstřelil dvě branky, včetně vítězné a zároveň jubilejní sté v NHL. U obou tref mu asistoval Voráček, který byl po hvězdném Kanaďanovi vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Český hráč v posledních šesti duelech zaznamenal 10 bodů, a dal tak definitivně zapomenout na slabou formu z úvodu sezony.

Hertl proti Los Angeles odstoupil v první třetině. Osudným se mu stal střet s domácím útočníkem Dustinem Brownem. Ten byl za jasný faul kolenem vyloučen na pět minut a do konce utkání. Jak je zranění s 15 góly a 25 body nejlepšího nováčka soutěže vážné a co se mu přesně stalo, zatím není známo. Sharks v Kalifornii prohráli 1:4.

"Ještě jsem nebyl v kabině a nemluvil jsem s lékaři. Je ale zřejmé, že to asi nebude úplně dobré, když se nevrátil do hry," poznamenal na Hertlovu adresu trenér San José Todd McLellan.

Čeští hráči zařídili vyrovnání zápasu Phoenixu v Torontu. Martinu Hanzalovi přihrával Radim Vrbata. Coyotes nakonec kanadskému celku podlehli 1:2 po nájezdech. Vrbata svůj pokus neproměnil.

Výsledky NHL:

Buffalo - Boston 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 17. Flynn, 38. Foligno, 55. Stafford, 56. Myers - 22. a 24. Marchand. Střely na branku: 23:36. Diváci: 18 217.

Toronto - Phoenix 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Bodie, rozh. nájezd Lupul - 56. Hanzal (Klesla, Vrbata). Střely na branku: 27:35. Diváci: 19 254.

Philadelphia - Columbus 5:4 (0:1, 0:2, 5:1)
Branky: 57. a 59. Giroux (na obě Voráček), 45. Voráček, 46. Coburn, 56. Gustafsson - 16. Atkinson, 25. Skille, 40. Foligno, 49. Comeau. Střely na branku: 39:29. Diváci: 19 852.

Pittsburgh - Minnesota 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 1. a 31. Kunitz, 22. Sutter, 24. Niskanen, 48. Määttä z tr. střílení - 32. Pominville, 44. Heatley. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18 623.

Ottawa - Florida 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky: 10. Neil, 20. Spezza - 6. Hayes, 38. Barkov, 58. Gilbert (Fleischmann), 59. Kopecký. Střely na branku: 34:35. Diváci: 15 927.

Tampa Bay - Nashville 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Branky: 3. Killorn, 20. St. Louis, 29. Purcell, 34. Panik - 27. a 34. C. Smith. Marek Mazanec odchytal za Nashville 24 minut, z 19 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17 254.

St. Louis - Montreal 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Branky: 5. a 8. Steen, 14. Stewart, 53. Schwartz, 58. Lapierre - 33. Gallagher. Střely na branku: 29:26. Diváci: 17 189.

Dallas - Vancouver 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Jamie Benn, 5. Sceviour, 37. E. Cole, 43. Ničuškin - 8. Higgins. Střely na branku: 26:28. Diváci: 15 644.

Colorado - Edmonton 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky: 22. Barrie, 36. O'Reilly, 39. Talbot, 60. Duchene (Hejda) - 15. Hall, 33. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 39:29. Diváci: 13 135.

Detroit - Calgary 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 1. a 62. Alfredsson, 32. Andersson - 6. Backlund, 36. Giordano. Střely na branku: 38:22. Diváci: 20 066.

Los Angeles - San José 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 26. Martinez, 32. Toffoli, 41. Carter, 47. King - 58. Marleau (Havlát). Střely na branku: 32:32. Diváci: 18 118.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít