Voráček se v NHL popral, pak asistoval u vítězné trefy Philadelphie

Hokejista Jakub Voráček bodoval ve třetím utkání NHL za sebou. Český útočník asistoval v utkání u vítězného gólu Philadelphie, která zdolala Pittsburgh 3:2 v prodloužení. Mezi střelce se v osmi úterních zápasech zapsal jen Milan Michálek. Porážce Ottawy 2:3 v prodloužení na ledě Rangers ale nezabránil.

Jakub Voráček (v oranžovém) si bodyček od Roba Scuderiho líbit nenechal

Jakub Voráček (v oranžovém) si bodyček od Roba Scuderiho líbit nenechal | Zdroj: ČTK

Voráček se během zápasu také porval. Nenechal si líbit bodyček, který mu uštědřil Rob Scuderi. V následném pěstním souboji byl ale úspěšnější kladenský odchovanec. Několika ranami poslal soupeře na kolena.

Druhý světlý okamžik pětadvacetiletého křídelníka přišel v čase 63:57. Po jeho střele vznikl v brankovišti Penguins závar, v němž se nejlépe zorientoval kapitán Flyers Claude Giroux a zápas rozhodl.

Díky asistenci si Voráček upevnil vedení v produktivitě zámořské soutěže a před druhým Tylerem Seguinem z Dallasu má čtyřbodový náskok.

Mrázek se vrátil na vítěznou vlnu

Michálek svou šestou trefou v probíhající sezoně poslal Ottawu ve druhé třetině na ledě New Yorku Rangers do vedení 2:1. Třicetiletý útočník ale musel nakonec se Senators skousnout porážku v prodloužení.

Z předchozího nepovedeného zápasu, kdy byl v první třetině po třech brankách střídán, se otřepal gólman Petr Mrázek z Detroitu. Ostravský rodák sice nezabránil v poslední třetině srovnání hostující Minnesoty z 1:4 na 4:4, ale v rozstřelu zlikvidoval oba pokusy soupeře a celkově si připsal 34 úspěšných zákroků.

NHL:

NY Rangers - Ottawa 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 30. Hayes, 43. Kreider, 63. Hagelin - 34. Karlsson, 35. M. Michálek. Střely na branku: 35:35. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kreider (NY Rangers), 2. Karlsson (Ottawa), 3. M. Staal (NY Rangers).

Washington - Edmonton 4:5 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 2. a 14. Ovečkin, 18. Beagle, 47. Bäckström - 56. a rozhodující sam. nájezd Purcell, 15. Roy, 40. Nikitin, 59. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Nugent-Hopkins (Edmonton), 3. Carlson (Washington).

Philadelphia - Pittsburgh 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 14. L. Schenn, 45. Vandevelde, 64. Giroux (Voráček) - 23. Kunitz, 43. Bennett. Střely na branku: 40:35. Diváci: 19.982. Hvězdy zápasu: 1. Emery, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Malkin (Pittsburgh).

Montreal - Nashville 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 43. Galchenyuk, 65. Subban - 33. Ribeiro. Střely na branku: 27:37. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Jones (Nashville), 3. Subban (Montreal).

Detroit - Minnesota 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 2:0, 0:3 - 0:0)
Branky: 10. Pulkkinen, 15. Ericsson, 24. Nyquist, 28. Oullet, rozhodující sam. nájezd Dacjuk - 47. a 54. Parise, 14. Koivu, 51. Vanek. Střely na branku: 24:38. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval čtyři branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 89,47 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Dacjuk, 2. Zetterberg (oba Detroit), 3. Parise (Minnesota).

Tampa Bay - Vancouver 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 41. a 58. Killorn, 34. Filppula, 45. Boyle - 49. Corrado. Střely na branku: 26:28. Diváci: 18.517. Hvězdy zápasu: 1. Filppula, 2. Killorn, 3. Garrison (všichni Tampa Bay).

Chicago - Arizona 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Branky: 13. a 40. Shaw, 7. Toews, 24. P. Kane, 30. Teravainen, 55. Rundblad - 38. Lessio. Střely na branku: 51:36. Diváci: 21.427. Hvězdy zápasu: 1. Shaw, 2. P. Kane, 3. Teravainen (všichni Chicago).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít