Voráček si připsal dvě asistence, Flyers na ledě Islanders přesto prohráli

Český hokejový útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček zaznamenal dva body v utkání zámořské NHL na ledě New York Islanders. K vítězství jeho týmu to však nestačilo. Letci nakonec v utkání bohatém na góly prohráli 4:7.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček se v NHL trefil ve třetím utkání v řadě

Útočník Philadelphie Jakub Voráček se v NHL trefil ve třetím utkání v řadě | Zdroj: Reuters

Voráček si dvoubodovým zápisem polepšil na čele produktivity NHL. Druhý Seguin z Dallasu na něj ztrácí 3 body, třetí Crosby z Pittsburghu ještě o jeden bod víc.

První třetina vyzněla jasně pro domácí, kteří se dostali do dvougólového vedení, když ještě nepotrestali vyloučení českého útočníka.

Ve druhé třetině si Voráček zapsal do statistik oba body. Nejdříve přihrál na první gól Philadelphie, kterým snižoval v přesilové hře Streit na 1:3.

Další gólovou přihrávku zaznamenal český útočník u druhé branky hostujícího týmu, když připravil střeleckou pozici pro Del Zotta. Ještě ve druhé třetině byl podruhé v utkání vyloučený za hákování a jeho faul potrestal gólem Tavares.

Philadelphia tak z posledních šesti zápasů počtvrté prohrála a postup do play-off se jí začíná vzdalovat. Naopak New York Islanders se usadil na čele Východní konference.

New York Islanders - Philadelphia 7:4 (2:0, 3:2, 2:2)
Branky: 9. a 25. Kuljomin, 2. Grabner, 32. Bailey, 40. Tavares, 46. Leddy, 59. Lee - 30. Streit (Voráček), 36. Del Zotto (Voráček), 41. Giroux, 58. VandeVelde. Střely na branku: 41:29. Diváci: 16.170.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít