Voráček snížil ztrátu na čelo bodování NHL, Plekanec dal 200. gól

Gólem a asistencí zařídil hokejový útočník Jakub Voráček vítězství nad Pittsburghem 4:1. Jeho Philadelphia už do play-off postoupit nemůže, Voráček ale stále útočí na vítězství v kanadském bodování. V neděli zazářil také Tomáš Plekanec, který gólem a dvěma asistencemi režíroval vítězství Montrealu 4:1 na ledě Floridy.

Jakub Voráček (vlevo) načal v této sezoně NHL druhou padesátku bodů

Jakub Voráček (vlevo) načal v této sezoně NHL druhou padesátku bodů | Zdroj: Reuters

Výsledek zápasu Philadelphie s Pittsburghem určily přesilové hry. Poprvé se v nerovnovážném počtu hráčů na ledě prosadili Penguins po zakončení Brandona Suttera. Ještě do konce první třetiny ale Jakub Voráček při přesilovce vyrovnal střelou od pravého mantinelu.

Vítězný gól Flyers dal ve 33. minutě Brayden Schenn, jehož střela po odrazu do vzduchu doplachtila až do sítě. I u této přesilovkou branky asistovalo české křídlo Philadelphie.

V poslední dvacetiminutovce dostal 25letý rodák z Kladna po potyčce osobní trest nemohl tedy být u gólu spoluhráče Whitea a v závěru se nepodílel ani na zakončení Del Zotta do prázdné branky. Flyers zvítězili v pensylvánském souboji 4:1.

Za dva body byl Jakub Voráček vyhlášen druhou hvězdou zápasu. V bodování soutěže se dotáhl na rozdíl pouhých dvou bodů za vedoucího Sidneyho Crosbyho, ten totiž nebodoval. Kanadská hvězda z Pittsburghu má v individuálním souboji i výhodu více vstřelených branek.

Plekanec první hvězdou

Dvaatřicetiletý Plekanec otevřel skóre zápasu s Panthers už po sedmi minutách. Při přesilové hře zaskočil brankáře Ellise střelou z téměř nulového úhlu a zaznamenal svůj 200. gól v základní části zámořské soutěže.

Florida sice ve 27. minutě zásluhou Ekblada srovnala, ale Canadiens třemi trefami do konce druhé třetiny skóre zápasu otočili. U vyrovnávací trefy Ekblada a vítězné branky Gallaghera na 2:1 si Plekanec připsal asistenci.

Kladenský odchovanec, který bodoval ve čtvrtém z posledních pěti duelů, byl vyhlášen první hvězdou večera.

Až do posledních zápasů se bude pravděpodobně bojovat o postup ve Východní konferenci. Devátá Ottawa sice prohrála 2:3 po nájezdech v Torontu, ale tři kola před koncem ztrácí na tři soupeře před sebou – Boston, Detroit a Pittsburgh – už jen dva body.

Boston měl volno a „Rudá křídla“ z Detroitu s Petrem Mrázekm v brance podlehli 1:2 Washingtonu. Český gólman si v utkání připsal 26 úspěšných zákroků.

NHL:
Philadelphia - Pittsburgh 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 20. Voráček, 33. Schenn (Voráček), 56. White, 60. Del Zotto - 17. Sutter. Střely na branku: 20:47. Diváci: 18.435. Hvězdy utkání: 1. Mason, 2. Voráček, 3. Schenn (všichni Philadelphia).

Detroit - Washington 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 33. Helm - 4. Kuzněcov, 25. Green. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58 minut, z 28 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Střely na branku: 36:28. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Holtby (Washington), 2. Dacjuk (Detroit), 3. Green (Washington).

Florida - Montreal 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 27. Ekblad - 7. Plekanec, 28. Gallagher (Plekanec), 32. Parenteau (Plekanec), 38. Smith-Pelly. Střely na branku: 25:28. Diváci: 14.112. Hvězdy utkání: 1. Plekanec, 2. Parenteau (oba Montreal), 3. Ekblad (Florida).

Chicago - St. Louis 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 15. Versteeg - 27. Backes, 36. O. Jokinen. Střely na branku: 39:33. Diváci: 22.017. Hvězdy utkání: 1. Allen, 2. Backes (oba St. Louis), 3. Crawford (Chicago).

Toronto - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 4. Lupul, 33. Van Riemsdyk, rozh. nájezd Holland - 28. Karlsson, 42. Stone. Střely na branku: 38:45. Diváci: 18.919. Hvězdy utkání: 1. Bernier (Toronto), 2. Stone (Ottawa), 3. Brewer (Toronto).

Vojtěch Man, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít