Voráček třemi body porazil Boston, Hudler se podílel na debaklu Floridy

Na všech třech gólech při vítězství Philadelphie Flyers 3:2 nad Bostonem se podílel český útočník Jakub Voráček. První dal sám, ve třetí třetině asistencemi řídil vítězný obrat a překonal hranici čtyř set bodů. Do sestavy Calgary se vrátil Jiří Hudler a dvěma asistencemi přispěl k demolici Jágrovy Floridy 6:0.

Jakub Voráček gólem a dvěma asistencemi porazil Boston

Jakub Voráček gólem a dvěma asistencemi porazil Boston | Zdroj: Reuters

Jakub Voráček se v posledních zápasech vrátil do první pětky Flyers a dvě a půl minuty před koncem zápasu proti Bostonu navázal na osvědčenou spolupráci s Claudem Girouxem. Kanadský spoluhráč vybojoval puk a Čech z dorážky otevřel skóre.

Bruins hrající bez zraněného Davida Pastrňáka ve druhé třetině vývoj otočili, v poslední části hry ale přišel ještě jeden obrat. Voráček nejdřív v přečíslení dvou proti jednomu připravil pozici Waynu Simmondsovi. Asistence na vyrovnávací gól byla jeho 400. bodem v NHL.

A kapitán reprezentace na posledním MS rovnou načal i další stovku. V 52. minutě založil akci, na jejímž konci byl vítězný gól Marka Streita. Za svůj tříbodový příspěvek k výhře 3:2 byl Jakub Voráček vyhlášen první hvězdou zápasu.

Trip floridských Panterů po Kanadě měl hořkou tečku. Po porážce ve Vancouveru se tým kolem Jaromíra Jágra přesunul do Calgary a utrpěl porážku 0:6. Hlavní podíl na ní má čistý hattrick Sama Bennetta z první třetiny. Na úvodní branku mu po 56 sekundách přihrál Jiří Hudler.

19letý nováček Bennett završil svůj skvostný čtyřgólový večer 25 sekund před koncem opět po přihrávce Jiřího Hudlera. Stejný kousek v dresu Flames provedl naposledy téměř před 13 lety Jerome Iginla.

Panteři za celý zápas vyslali na Jonase Hillera za celý zápas pouze 15 střel. Jaromír Jágr neohrozil domácí branku ani jednou a byl na ledě při dvou brankách Flames.

Výsledky NHL:

Toronto - Columbus 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 58. Boyes - 16. Jenner, 37. Wennberg, 60. Dubinsky. Střely na branku: 42:22. Diváci: 18 903. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Jones, 3. Jenner (všichni Columbus).

Philadelphia - Boston 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 18. Voráček, 51. Simmonds (Voráček), 52. Streit (Voráček) - 29. Miller, 37. Eriksson. Střely na branku: 21:32. Diváci: 19 704. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Giroux, 3. Streit (všichni Philadelphia).

Calgary - Florida 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1., 13, 18. a 60. Bennett (na první a čtvrtou Hudler), 6. Gaudreau, 34. Raymond. Střely na branku: 36:15. Diváci: 18 702. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Hamilton, 3. Backlund (všichni Calgary).

Anaheim - Ottawa 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 28. Cogliano, 56. Theodore, 58. Hagelin, 59. Silfverberg - 37. Lazar. Střely na branku: 38:25. Diváci: 15 791. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Lindholm, 3. Andersen (všichni Anaheim).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít