Voráček vstoupá vzhůru bodováním, po vítězství Flyers nad LA je už čtvrtý

Jakub Voráček v NHL i nadále připravuje svým spoluhráčům gólové šance a už mu patří čtvrté místo v kanadském bodování soutěže. Český útočník potřetí v řadě přihrál během utkání na dvě branky - tentokrát to Philadelphii pomohlo k výhře nad Los Angeles 3:2 v prodloužení a kladenský odchovanec se stal první hvězdou zápasu.

Brankář Los Angeles Jonathan Quick zastavuje svojí lapačkou akci Jakuba Voráčka

Brankář Los Angeles Jonathan Quick zastavuje svojí lapačkou akci Jakuba Voráčka | Zdroj: Reuters

Voráček asistoval u obou gólů Flyers v úvodní třetině. Nejprve po akci, kdy kladenský rodák přihrával zpoza branky, dorazilo nepovedenou střelu Clauda Girouxe rakouské křídlo Michael Raffl. Těsně před přestávkou pak Voráček našel mezi kruhy Chrise VandeVeldeho.

Dvěma body za gólovou přihrávku si v úterý osobní statistku vylepšil také obránce Jan Hejda. Duel jeho Colorada se San José rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Sharks a připsali si vítězství 3:2.

Ve dvanácti nočních zápasech prestižní zámořské soutěže skórovali jen dva Češi. Útočník Arizony Martin Erat se trefil do sítě Tampy, která nakonec zvítězila 6:3. Z výhry se neradoval ani další střelec Jiří Tlustý - jeho Carolina prohrála ve Vancouveru 1:4.

Už v sedmém zápase po sobě bodoval bostonský David Krejčí. Osmadvacetiletý centr asistoval u první branky v souboji s Minnesotou. Bruins ale nevyšla třetí třetina, třikrát v ní inkasovali, a domácí led tak nakonec opouštěli s prohrou 3:4.

Hořkou porážku musel spolknout Jaromír Jágr, jehož New Jersey schytali debakl 3:8 v Pittsburghu, kde legendární český útočník prožil nejlepší léta své hokejové kariéry. Devils přitom i díky Jágrově asistenci vedli po 25 minutách hry 3:1. Dvěma góly přispěl k obratu Penguins Sidney Crosby.

Výsledky NHL:

Boston - Minnesota 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Branky: 19. a 26. Griffith (na první Krejčí), 37. Lucic - 5. Niederreiter, 45. Parise, 47. Fontaine, 55. Scandella. Střely na branku: 28:42. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Griffith (Boston), 2. Scandella (Minnesota), 3. Lucic (Boston).

NY Islanders - Winnipeg 3:4 (1:0, 2:3, 0:1)
Branky: 2. Nelson, 35. Tavares, 36. Grabovskij - 22. a 44. Ladd (Frolík), 25. Postma, 32. Trouba. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 21 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 21:30. Diváci: 11 508. Hvězdy zápasu: 1. Ladd, 2. Little (oba Winnipeg), 3. Nelson (Islanders).

Philadelphia - Los Angeles 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 6. Raffl (Voráček), 20. VandeVelde (Voráček), 63. Schenn - 14. Toffoli, 46. M. Richards. Střely na branku: 43:40. Diváci: 19 873. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Quick (Los Angeles), 3. Emery (Philadelphia).

Pittsburgh - New Jersey 8:3 (1:1, 4:2, 3:0)
Branky: 39. a 57. Crosby, 8. Comeau, 29. Malkin, 33. Hornqvist, 38. Adams, 46. Dupuis, 54. Downie - 1. Zubrus (Jágr), 23. Josefson, 26. T. Ruutu. Střely na branku: 33:19. Diváci: 18 650. Hvězdy zápasu: 1. Downie, 2. Despres, 3. Määttä (všichni Pittsburgh).

Columbus - Ottawa 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 6. Savard, 39. Atkinson - 7. a 52. MacArthur, 22. Z. Smith, 44. Karlsson, 51. Chiasson. Střely na branku: 38:34. Diváci: 14 749. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. MacArthur (oba Ottawa), 3. Savard (Columbus).

Tampa Bay - Arizona 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)
Branky: 8., 24. a 49. Kučerov (na první Gudas, na druhou Palát), 38. a 50. Boyle, 13. Filppula, 59. Carle (Šustr) - 35. Doan, 39. Erat (Hanzal), 53. Crombeen. Střely na branku: 35:25. Diváci: 17 511. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Johnson, 3. Boyle (všichni Tampa).

Chicago - Anaheim 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 52. Smith-Pelly. Střely na branku: 38:25. Diváci: 21 233. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Smith-Pelly (oba Anaheim), 3. Darling (Chicago).

Dallas - St. Louis 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 14. Oleksiak, 26. Seguin, 44. Daley - 14., 52. a 62. Tarasenko, 27. Lehtera. Střely na branku: 28:27. Diváci: 16 232. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. Daley (Dallas), 3. Lehtera (St. Louis).

Colorado - San José 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 34. Tanguay (Hejda), 44. Landeskog (Hejda) - 10. Burns, 46. Couture, rozh. nájezd Marleau. Střely na branku: 33:51. Diváci: 14 552. Hvězdy zápasu: 1. Niemi (San José), 2. Varlamov (Colorado), 3. Couture (San José).

Calgary - Montreal 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. Giordano - 33. Gilbert, rozh. nájezd Parenteau. Střely na branku: 38:19. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Giordano, 3. Gaudreau (oba Calgary).

Toronto - Buffalo 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 40. Bozak, 45. Kessel, 46. Van Riemsdyk, 50. Gardiner. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, z 37 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 89,2 procenta. Střely na branku: 37:10. Diváci: 18 898. Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Kessel, 3. Rielly (všichni Toronto).

Vancouver - Carolina 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 2. a 60. Richardson, 21. Vey (Vrbata), 39. Hansen - 52. Tlustý. Střely na branku: 25:30. Diváci: 18 234. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Richardson, 3. Edler (všichni Vancouver).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít