Voráčkova Philadelphia se v NHL přiblížila play-off, Anaheim zdemoloval Calgary

Nikdo z českých hokejistů se v nočních zápasech kanadsko-americké NHL bodově neprosadil. Hokejisté Philadelphie v sestavě s Jakubem Voráčkem porazili na nájezdy nejlepší tým soutěže Washington. Hráči Anaheimu si zastříleli proti strádajícímu Calgary.

Jakub Voráček gólem a dvěma asistencemi porazil Boston

Jakub Voráček gólem a dvěma asistencemi porazil Boston | Zdroj: Reuters

Flyers, za které vinou zranění nemůže momentálně chytat český gólman Michal Neuvirth, drží poslední postupovou pozici do play-off. Po nočním zápase proti Washingtonu se nejen přiblížili sedmým Islanders, ale hlavně odskočili prozatím nepostupujícímu Detroitu na dva body. Detroit má navíc odehrán o jeden zápas navíc.

Vyrovnané utkání nabídlo po šedesáti minutách fotbalový výsledek 1:1. Nerozhodlo se ani v prodloužení, a tak musely přijít na řadu nájezdy. V nich rozhodl ve druhé sérii Sam Gagner a Philadelphia si připsala důležitou výhru 2:1.

Jakub Voráček celkem pětkrát ohrozil Bradena Holtbyho v brance hostů, ale gólově se neprosadil. Obránce Radko Gudas strávil na ledě necelých 23 minut a byl druhým nejvytíženějším hráčem domácích.

Anaheim si již zajistil účast ve vyřazovacích bojích. Jeho dnešní soupeř z Calgary si o něčem podobném může nechat zdát a pohybuje se na dně Západní konference.

Mizérii kanadských týmů v letošním roce potvrdili hráči Calgary i dnes, kdy se od hráčů Ducks nechali rozstřílet 8:3. Jediný Čech v utkání Jakub Nakládal skončil i přes vysokou porážku svého týmu pouze s jedním minusovým bodem.

V souboji týmů, kterým o nic nejde, se utkali Winnipeg a Ottawa. V domácí brance dostal před Ondřejem Pavelcem přednost jeho kolega Michael Hutchinson. Ani on ale nezabránil prohře Jets 2:1.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít