Voráčkovy přihrávky otočily zápas. Po dalších čtyřech bodech je Čech druhý v bodování NHL

Dva snové zápasy odehrál útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček. Podruhé za sebou si ze zápasu odnesl čtyři body za tři nahrávky a jeden gól. Dirigoval tak obrat zápasu s Dallasem a v kanadském bodování NHL se dostal na druhé místo.

Jakub Voráček

Jakub Voráček | Zdroj: Reuters

Dallas ve Philadelphii dvakrát vedl. Poprvé šli hokejisté Stars do vedení po osmi minutách první třetiny, podruhé devět minut před koncem. Dvakrát se trefil Devin Shore.

Jenže Flyers mají Braydena Schenna a Jakuba Voráčka. Jejich spolupráce skvěle fungovala v přesilových hrách. Čech třikrát zaujal pozici u pravého mantinelu, jeho americký spoluhráč si poradil před brankou.

Ještě v první třetině Schenn vyrovnal chytrou tečí, podruhé se prosadil z mezikruží po Voráčkově cílené příhrávce. V čase 57:45 vyrazil gólman Lehtonen Voráčkovu střelu, ale pouze k Schennovi, který dostal Philadelphii do vedení.

Třešničkou na dortu byl gól do prázdné branky. 69 sekund před koncem Jakub Voráček ležérním dloubáčkem završil výhru 4:2.

Flyers vyhráli už 8 zápasů v řadě. Jakub Voráček byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu a se 32 body se posunul na 2. místo kanadského bodování NHL. Má ztrátu 6 bodů na Connora McDavida.

NHL:
Philadelphia - Dallas 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 18., 57. a 58. Schenn (na všechny Voráček), 59. Voráček - 8. a 31. Shore. Střely na branku: 22:23. Diváci: 19.594. Hvězdy zápasu: 1. Schenn, 2. Voráček (oba Philadelphia), 3. Shore (Dallas).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít