Vracíme se k agresivní hře, hlásí hokejisté Plzně

Jsou mezi účastníky hokejové Tipsport extraligy mužstva, jejichž výsledky zatím překonávají očekávání fanoušků, což se týká třeba Vítkovic, Českých Budějovic nebo Mladé Boleslavi. Jsou i takové týmy, které se střídavými úspěchy hledají svoji tvář z minulé sezóny. A to platí například o hokejistech Plzně. Ti ve včerejším vítězném utkání 7. kola v Pardubicích jakoby objevili sami sebe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejová extraliga | Foto: F. Tichý

Jednou dole, jednou nahoře - tak vypadaly výkony loňského vítěze základní části soutěže na startu letošního ročníku extraligy. A po páteční porážce 1:6 ve Vítkovicích prý už v kabině začínalo pořádně přihořívat. Což nezastíral ani obránce Jiří Hanzlík:

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž připravil sportovní redaktor Českého rozhlasu Aleš Procházka.

„Oslabení, to byla katastrofa. Takže na tom jsme se snažili zapracovat, ale i na tom, aby se zlepšil i každý jednotlivec a aby začal hrát hokej, který nás zdobil loni - úporný a bojovný. Sice je to trochu na úkor hokejovosti, ale dneska se tak hraje. Takže to bude náš styl hry, kromě první lajny Straky s Vlasákem.“

Protože tito hráči dovedou zacvičit se soupeřovou obranou i bez toho, že by museli sázet na agresivní, silový hokej. Přece se ale Tomáš Vlasák po nedělním duelu v Pardubicích netvářil jako výjimka potvrzující pravidlo.

„Hlavně jsme se chtěli vrátit k agresivní hře a k tomu srdíčku a nasazení, protože to nám chybělo v zápasech, které jsme prohráli. Tam jsme to nebyli my. My takový hokej hrát nemůžeme. My musíme hrát agresivní, tvrdý hokej, který jsme hráli loni, a k tomu se musíme vrátit,“ vysvětlil Vlasák.

O to se chtějí plzeňští hráči snažit kromě jiného i proto, že se v jejich blízkosti objevil jeden překvapivě zdatný nehokejový konkurent. Tím jsou fotbalisté Viktorie Plzeň, kteří vládnou tabulce Gambrinus ligy.

„Byl jsem se podívat. Fotbal mám rád a musím říct, že hrají dobře. Hrají fotbal, kde jsou čtyři pět lidí v náběhu do vápna, a proto jsou tam, kde jsou. Jsou běhaví, prostě mají lauf a doufám, že jim to vydrží,“ říká bez patrných známek závisti Tomáš Vlasák.

Teoreticky vzato se ale může stát, že si plzeňský fanoušek položí otázku: Co bude pro mě příjemnější - jít na zimní stadion, nebo na fotbal?

„Jo, může to tak být, pokud budeme podávat špatné výkony a fotbal je momentálně v laufu. Samozřejmě to je důvod, proč bychom měli hrát dobře, abychom jsme si fanoušky udrželi,“ říká autor včerejšího vítězného gólu z Pardubic, Jiří Hanzlík.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme