Vrbata pojistil v NHL výhru Vancouveru, Michálkův gól Ottawě nestačil

Dva Češi se v nočních zápasech zapsali v hokejové NHL mezi střelce. Gól a přihrávka Radima Vrbaty pomohly Vancouveru k výhře nad Washingtonem, Milan Michálek byl naopak jediným střelcem své Ottawy při prohře v Chicagu. Brankář Ondřej Pavelec vychytal vítězství Winnipegu.

Radim Vrbata (vpravo) zaznamenal proti Washingtonu gól a asistenci

Radim Vrbata (vpravo) zaznamenal proti Washingtonu gól a asistenci | Zdroj: Reuters

Kosatky z Vancouveru prohrávaly ještě v polovině zápasu s Washingtonem, pak ale Radim Vrbata našel v přesilové hře Henrika Sedina, který odstartoval rychlý obrat z 0:1 na 3:1.

61 sekund před koncem zápasu uzavřel český útočník střelou přes celé hřiště do prázdné branky konečné skór utkání na 4:2. Se dvěma body byl Radim Vrbata vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Ve vlastním oslabení se ve 38. minutě zápasu Ottawy na ledě Chicaga prosadil Milan Michálek, díky kterému Senators vyrovnali stav zápasu na 1:1. Z bodů se ale Ottawa radovat nemůže – o šest minut později rozhodl Brent Seabrook o výhře Blackhawks 2:1.

Po pěti zápasech bez bodu se do statistik zapsal také Tomáš Hertl, který se jednou asistencí podílel na výhře svých San José Sharks nad Anaheimem 4:1.

Skvělý výkon předvedl brankář Winnipegu Jets Ondřej Pavelec. V utkání s Coloradem kryl 22 z 23 střel Avalanche a výrazně přispěl k výhře svého týmu 2:1 v prodloužení. Český gólman byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

NHL:
Winnipeg - Colorado 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 7. Ladd (Frolík), 65. Little - 20. McGinn. Střely na branku: 28:23. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 95,65 procenta. Diváci: 15 016. Hvězdy zápasu: 1. Ladd (Winnipeg), 2. Iginla (Colorado), 3. Pavelec (Winnipeg).

Los Angeles - Columbus 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky: 52. a 56. Pearson, 24. J. Carter, 37. Toffoli, 39. King - 15. Erixon, 40. Letestu. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. J. Carter, 3. Pearson (všichni Los Angeles).

Chicago - Ottawa 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 21. Toews, 34. Seabrook - 28. M. Michálek. Střely na branku: 45:33. Diváci: 21 310. Hvězdy zápasu: 1. Darling, 2. Seabrook (oba Chicago), 3. Anderson (Ottawa).

Anaheim - San José 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 55. Beleskey - 9. Burns, 20. Pavelski, 31. Vlasic (Hertl), 52. Wingels. Střely na branku: 34:37. Diváci: 16 954. Hvězdy zápasu: 1. Wingels (San José), 2. Jackman (Anaheim), 3. Burns (San José).

Vancouver - Washington 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
Branky: 34. H. Sedin (Vrbata), 36. Bonino, 36. Sbisa, 59. Vrbata - 26. Johansson, 38. O'Brien. Střely na branku: 34:22. Diváci: 18 427. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Vrbata, 3. Higgins (všichni Vancouver).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít