Vrbata pokračuje v novoroční produktivitě. Vancouveru pomohl gólem zdolat Boston

Už v osmém utkání v řadě bodoval v NHL Radim Vrbata. Svoji sérii prodloužil v pátek, kdy vítězným gólem přispěl k výhře Vancouveru nad Bostonem 5:2.

Radim Vrbata (vpravo) slaví se spoluhráči svoji branku proti Bostonu

Radim Vrbata (vpravo) slaví se spoluhráči svoji branku proti Bostonu | Zdroj: ČTK

Vrbatův moment přišel v polovině druhé třetiny, když nikým nehlídaný zasunul za Tuuku Raska puk po přihrávce zpoza branky od Chrise Higginse.

Mladoboleslavský rodák tak svoji bilanci rozšířil na tři góly a šest asistencí v posledních osmi duelech.

Za svůj výkon byl český reprezentant vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Tou první byl zvolen jeho spoluhráč Shawn Matthias, střelec hattricku.

V honbě za play off ve Východní konferenci ztratila Philadelphie důležité body na ledě dvanáctého Columbusu.

Flyers nestačilo ani vedení 3:1 čtrnáct minut před koncem základní hrací doby, kterého se ujali i díky asistenci Jakuba Voráčka. Soupeři nakonec podlehli 3:4 v prodloužení.

Vedení v závěrečné třetině nepomohlo také hokejistům New Jersey. Z Chicaga si vezou porážku 1:3. Patriku Eliášovi tak zhořknul jeho jubilejní 1200. zápas v soutěži. Do sestavy Devils se nevešel Martin Havlát.

Výsledky NHL
Columbus - Philadelphia 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 29. Dubinsky, 49. Boll, 56. Atkinson, 63. Anisimov - 11. a 46. Simmonds (na druhou Voráček), 38. Couturier. Střely na branku: 33:25. Diváci: 16.403. Hvězdy zápasu: 1. Dubinsky, 2. Anisimov (oba Columbus), 3. Simmonds (Philadelphia).

Chicago - New Jersey 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 42. Hossa, 45. Toews, 60. Versteeg - 16. Harrold. Střely na branku: 35:26. Diváci: 22.186. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Seabrook, 3. Toews (všichni Chicago).

Dallas - Florida 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 10. Jamie Benn, 18. Spezza. Střely na branku: 28:37. Diváci: 18.211. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Jamie Benn, 3. Fiddler (všichni Dallas).

Arizona - San Jose 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky: 2. Arcobello, 16. Erat - 21., 34. a 59. Pavelski, 47. Goodrow. Střely na branku: 34:26. Diváci: 16.713. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Niemi (oba San Jose), 3. Arcobello (Arizona).

Vancouver - Boston 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 2., 6. a 47. Matthias, 30. Vrbata, 58. Hansen - 10. Bergeron, 46. Kelly. Střely na branku: 25:23. Diváci: 18.870. Hvězdy zápasu: 1. Matthias (Vancouver), 2. Bergeron (Boston), 3. Vrbata (Vancouver).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít