Vrbata přihrál na vítězný gól Vancouveru, asistoval i Nestrašil

Čeští hokejisté zaznamenali v pátečních soubojích zámořské NHL dvě gólové přihrávky, žádný z nich se střelecky neprosadil. V souboji Caroliny s Vancouverem asistovali Andrej Nestrašil a Radim Vrbata, jenž se podepsal pod vítěznou branku Canucks, kteří zdolali Hurricanes 3:2 po prodloužení.

Radim Vrbata (vlevo) se do statistik zapsal ve třetím utkání NHL v řadě

Radim Vrbata (vlevo) se do statistik zapsal ve třetím utkání NHL v řadě | Zdroj: ČTK

Carolina byla v zápase s Vancouverem favoritem. Mohla vyhrát už popáté v řadě, zatímco poslední výsledky Canucks byly jako na houpačce.

Hurricanes, za něž nastoupili dva Češi Andrej Nestrašil a Michal Jordán, ale museli dvakrát dotahovat.

Na trefu hostujícího Lindena Veye odpověděl z přesilovky minutu a půl před koncem první třetiny Kris Versteeg. Vancouver se ale znovu dostal do vedení, o které přišel až dvě minuty před koncem duelu, kdy na 2:2 po Nestrašilově přihrávce vyrovnával domácí John-Michael Liles.

V prodloužení rozhodl o výhře Canucks 3:2 svým druhým gólem v utkání Bo Horvat, jemuž asistoval další český zástupce Radim Vrbata. Rodák z Mladé Boleslavi se zapsal do statistik ve třetím duelu v řadě.

Do dalších pátečních zápasů NHL zasáhla šestice hráčů. Toronto s Romanem Polákem ve třetí formaci prohrálo 1:4 s Chicagem, za které nastoupil Michal Rozsíval.

Z utkání Anaheimu s Dallasem vyšel vítězně domácí Jiří Sekáč, jehož Mighty Ducks zdolali Stars s Alešem Hemským v sestavě 4:2. Ondřej Palát a Andrej Šustr byli u výhry Tampy Bay nad Pittsburghem 5:4 po prodloužení.

Výsledky NHL:

Buffalo - Boston 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 15. Legwand - 22. Beleskey, 41. Chára, 51. Spooner, 59. Connolly. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.704. Hvězdy zápasu: 1. Spooner, 2. Beleskey, 3. Gustavsson (všichni Boston).

Toronto - Chicago 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 44. Rielly - 34., 38. a 58. P. Kane, 41. Panarin. Střely na branku: 29:29. Diváci: 20.049. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Panarin, 3. Seabrook (všichni Chicago).

Anaheim - Dallas 4:2 (4:0, 0:1, 0:1)
Branky: 4. Silfverberg, 4. Vatanen, 16. Lindholm, 16. Perry - 22. Janmark, 52. Jamie Benn. Střely na branku: 35:24. Diváci: 16.201. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Lindholm, 3. Vatanen (všichni Anaheim).

Tampa Bay - Pittsburgh 5:4 v prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 2., 31. a 63. Naměstnikov, 29. Filppula, 56. Stralman - 11. Letang, 35. Hörnqvist, 51. Daley, 54. Kunitz. Střely na branku: 25:40. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Naměstnikov, 2. Filppula (oba Tampa), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).

Minnesota - Winnipeg 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 4. Wheeler. Střely na branku: 24:26. Diváci: 19.222. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Dubnyk (Minnesota).

Carolina - Vancouver 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 19. Versteeg, 58. Liles (Nestrašil) - 30. a 64. Horvat (na druhou Vrbata), 14. Vey. Střely na branku: 40:22. Diváci: 11.657. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Horvat (oba Vancouver), 3. Versteeg (Carolina).

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít