Vrbata rozhodl o výhře Arizony, Jágrova Florida zvítězila popáté v řadě

Dvanáctý gól Radima Vrbaty v sezoně NHL se stal vítěznou trefou při výhře Arizony nad Anaheimem 3:2, ve třetí třetině debutoval v brance Kojotů gólman Marek Langhamer. Jaromír Jágr sice neprodloužil svou bodovou sérii, Florida přesto vyhrála v St. Louis a posunula na postupové třetí místo v Atlantické divizi.

Radim Vrbata původně přihrával, z jeho pasu na Hanzala byl vítězný gól Kojotů

Radim Vrbata původně přihrával, z jeho pasu na Hanzala byl vítězný gól Kojotů | Zdroj: Reuters

Arizoně se proti Anaheimu skvěle povedla první třetina. Kojoti vedli už 2:0, když se do útočného pásma rozjela česká dvojice Vrbata – Hanzal. Vrbata hledal před brankou svého parťáka, který mohl skórovat pošesté v posledních šesti utkáních, až k Hanzalovi se ale puk nedostal a v brance skončil odrazem od brusle obránce Kačerů.

Gól na 3:0 byl nakonec vítězný. Anaheim do druhé třetiny vystřídal brankáře a Ryan Getzlaf dvakrát snížil, na konečných 3:2 pro Arizonu ale snižoval až 27 sekund před koncem. To už byl v brance Anaheimu Marek Langhamer. 22letý Čech v úvodu třetí třetiny vystřídal týmovou jedničku Smithe a připsal si první start v NHL.

Při svém debutu strávil na ledě přes patnáct minut a připsal si 7 zákroků proti osmi střelám, mezi nimi bylo i bleskové přesunutí a zákrok betonem těsně před koncem.

Florida se při dlouhé sérii venkovních zápasů dočkala vítězné série, která ji posunula na postupové pozice pro play-off, v St. Louis vyhráli Panteři svůj pátý zápas v řadě a všechny byly na ledech soupeřů.

Jaromír Jágr se tentokrát neprosadil a po pěti zápasech nebodoval, zastoupili ho ale Jonathan Audy-Marchessault a pět vteřin před koncem vítězným gólem Vincent Trocheck. Díky výhře 2:1 se Florida posunula na třetí místo v Atlantické divizi. Další zápas už odehraje doma, čeká ji Edmonton.