Vrbata s Kleslou přispěli každý gólem k výhře Phoenixu nad Nashvillem

Tři čeští hokejisté se zapsali do statistik utkání druhého kola play-off NHL mezi Phoenixem a Nashvillem. Radim Vrbata i Rostislav Klesla zaznamenali v dresu Coyotes gól a přispěli k výhře svého týmu nad Nashvillem 4:3 v prodloužení. U vítězného gólu asistoval Martin Hanzal.

Phoenix Coyotes' Radim Vrbata  (L) celebrates his goal with teammate Martin Hanzal (11) in front of Nashville Predators' goalie Pekka Rinne and Roman Josi (R) during the first period of Game 1 of their NHL Western Conference semi-final hockey playoffs

Phoenix Coyotes' Radim Vrbata (L) celebrates his goal with teammate Martin Hanzal (11) in front of Nashville Predators' goalie Pekka Rinne and Roman Josi (R) during the first period of Game 1 of their NHL Western Conference semi-final hockey playoffs | Zdroj: Reuters

Radim Vrbata otevíral v 8. minutě svým prvním gólem v letošním play-off skóre zápasu. Rostislav Klesla poslal na začátku druhé třetiny Coyotes do vedení 2:1 a navíc si pak připsal ještě asistenci.

Phoenix se v utkání dostal celkem třikrát do jednobrankového vedení, Nashville ale vždy našel odpověď. Tu poslední necelých pět minut před koncem závěrečné třetiny, v přesilové hře srovnal na 3:3 Martin Erat.

O vítězi muselo rozhodnout prodloužení, se kterým má Phoenix z prvního kola play-off proti Chicagu bohaté zkušenosti. Rozhodující branku vstřelil v 15. minutě nastaveného času Ray Whitney po přihrávce Martina Hanzala. Coyotes tak vedou v sérii 1:0 na zápasy.

Výsledek - 2. kolo play off NHL:

Západní konference - 1. zápas:

Phoenix - Nashville 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 8. Vrbata, 24. Klesla, 37. Boedker (Klesla), 65. Whitney (Hanzal) - 15. Yip,32. A. Kosticyn, 56. Erat. Střely na branku: 24:42. Diváci: 17.187. Stav série: 1:0.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít