Vrbata se výrazně podepsal pod výhru Phoenixu nad Chicagem

Český útočník Radim Vrbata se výrazně podepsal pod vítězství Phoenixu nad Chicagem 4:3 po samostatných nájezdech. V pondělím utkání si připsal dvě branky, druhou v penaltovém rozstřelu. Nejproduktivnějším Čechem zůstává Tomáš Fleischmann z Floridy, který při vítězství svého celku nad Washingtonem zaznamenal jednu asistenci.

Radim Vrbata se raduje se spoluhráči ze své branky do sítě Detroitu

Radim Vrbata se raduje se spoluhráči ze své branky do sítě Detroitu | Zdroj: ČTK

Phoenix začal zápas na ledě Chicaga výborně, už ve třetí minutě se prosadil Torres, v závěru třetiny pak zvyšoval na rozdíl dvou branek právě Vrbata. Ve 22. minutě už Coyotes vedli 3:0, když se prosadil Yandle.

Jenomže domácí celek se obdivuhodně vzepjal, o minutu později snižoval na 1:3 Toews. Stejný hráč pak vstřelil v polovině utkání kontaktní gól, vyrovnání přišlo ve 34. minutě z hole Kanea.

Do konce základní hrací doby už branka nepadla, ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich uspěli jen hráči Phoenixu Oliver Ekman-Larsson a právě Radim Vrbata, který byl následně vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Tomáš Fleischmann přispěl k vítězství Floridy nad Washingtonem 5:4 jednou gólovou asistencí. Po první třetině vedli Panthers už 3:0, v závěru druhé třetiny pak 5:1. V posledním dějství už gól nepadl.

V bráně Washingtonu se objevil Michal Neuvirth, ze třiceti střel ovšem pětkrát inkasoval.

NHL:

NY Rangers - Toronto 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 34. Anisimov, 35. Gáborík - 7. Franson, 26. Connolly, 27. Lupul, 60. Steckel. Střely na branku: 32:30. Diváci: 18.200.

Pittsburgh - Boston 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 51. Cooke - 23. Campbell, 28. Pouliot, 42. Seguin. Střely na branku: 46:27. Diváci: 18.585.

Chicago - Phoenix 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. a 30. Toews, 34. P. Kane - 3. Torres, 19. Vrbata, 22. Yandle, rozh. nájezd Ekman-Larsson. Střely na branku: 35:27. Diváci: 21.079.

Florida - Washington 5:4 (3:1, 2:1, 0:2)
Branky: 7. a 33. Weiss (na druhou Fleischmann), 8. Santorelli, 17. Kulikov, 24. Bergenheim - 18. Knuble, 40. Eakin, 53. Laich, 59. Chimera. Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, z 30 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Střely na branku: 30:32. Diváci: 16.337.

Ottawa - Tampa Bay 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 37. a 57. Z. Smith, 49. Alfredsson, 56. Foligno - 34. Gervais, 44. St. Louis. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.742.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít