Vrbata v NHL dvakrát skóroval, Jágr jednou asistoval

Hokejový útočník Radim Vrbata v NHL podruhé v řadě vstřelil dva góly během jednoho utkání. Tentokrát pomohl Phoenixu k výhře 4:1 v Coloradu. Jednou se trefil i Patrik Eliáš, který ale nezabránil porážce New Jersey od Toronta 3:5. Philadelphští útočníci Jaromír Jágr s Jakubem Voráčkem si připsali po jedné asistenci a jejich tým zvítězil v Buffalu 3:2

Radim Vrbata se raduje se spoluhráči ze své branky do sítě Detroitu

Radim Vrbata se raduje se spoluhráči ze své branky do sítě Detroitu | Zdroj: ČTK

Vrbata navázal na své představení z domácího střetnutí proti Los Angeles, v němž také dvakrát skóroval. V Coloradu se poprvé radoval v 38. minutě, kdy jeho střelu tečoval Hanzal jen do gólmana Varlamova, od něhož se kotouč odrazil zpátky k Vrbatovi. Pro něj už nebylo velkým problém dorazit puk do poloodkryté branky. Tato trefa na 2:0 se nakonec ukázala jako vítězná.

Podruhé se mladoboleslavský odchovanec prosadil v 59. minutě, to dostal při power-play domácích přihrávku před prázdnou branku od Whitneyho. Stav utkání tak pečetil na 4:1 pro Phoenix, který ale víc než Vrbatu oslavoval gólmana Smithe. Ten ze čtyřiceti střel Colorada nestačil jen na jednu. Jednu asistenci si v dresu Kojotů připsal také Rostislav Klesla.

New Jersey na rozdíl od Phoenixu příspěvek českých hokejistů k bodům nestačil. Patrik Eliáš v přesilovce krásnou střelou z levého kruhu vyrovnal proti Torontu na 2:2, od té doby ale měli navrch hosté, kteří nakonec vyhráli na ledě Ďáblů 5:3.

Philadelphie měla v Buffalu výborný vstup do zápasu, po sedmi minutách vedla už 3:0, a to také zásluhou obou českých útočníků Flyers. Jakub Voráček asistoval u úvodní branky Couturiera, Jaromír Jágr byl u gólu Hartnella na 3:0. Domácí už pak jen snížili na 2:3.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít