Vrbata vstřelil čestný gól Arizony, Pittsburgh v přestřelce ukončil sérii Capitals

Hokejisté Arizony prohráli už 11. z posledních 13 zápasů. Nepomohl jim ani desátý gól Radima Vrbaty v sezoně, kterým český útočník pouze korigoval porážku v Edmontonu. Zápas Pittsburghu s Washingtonem vyústil v přestřelku, kterou v prodloužení zvládli Tučňáci.

Jevgenij Malkin

Jevgenij Malkin | Zdroj: Reuters

Dvě minuty před koncem druhé třetiny zůstal Radim Vrbata během přesilové hry Arizony úplně sám. Nikým nehlídán si najel do prostoru mezi kruhy, které ho přihrávkou našel Alexandr Burmistrov. Střelou mezi betony zaznamenal mladoboleslavský útočník už svůj 10. gól v sezoně.

Jenže Coyotes už tou dobou prohrávali v Edmontonu 0:3 a na Vrbatu už žádný ze spoluhráčů ve třetí části hry nenavázal, Arizona tak prohrála jedenáctý z posledních třinácti zápasů a je druhým nejhorším týmem celé NHL.

Na špici jsou naopak Pittsburgh a Washington a tyto týmy nabídly v PPG Paints Areně divákům reklamu na hokej.

Na začátku druhé třetiny zvyšoval útočník Capitals Justin Williams už na 3:0 a Washington mířil za desátým vítězstvím v řadě. To ale Tučňáci nepřipustili a do čela vzdoru se postavil Jevgenij Malkin. Rus byl na začátku i na konci obratu, kdy dal Pittsburgh během osmi minut pět gólů a vyhnal Holtbyho z branky.

Hosté sice dokázali vyrovnat na 5:5, jenže v přesilové hře na konci druhé části hry završil Malkin čistý hattrick.

Na dvougólový rozdíl odskočili domácí díky Crosbymu, ale u skóre 7:5 nezůstalo, Oshie a Eller totiž vyrovnali. Definitivně tak o vítězství Pittsburghu rozhodl až Connor Sheary po 34 sekundách prodloužení.

Edmonton - Arizona 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 4. Nugent-Hopkins, 32. Khaira, 34. Draisaitl - 38. Vrbata. Střely na branku: 27:22. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Khaira, 3. Eberle (všichni Edmonton).

San Jose - Winnipeg 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 12. J. Ward, 23. Meier, 28. Burns, 52. Tierney, 60. J. Thornton - 58. Morrissey, 60. Scheifele. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.479. Hvězdy zápasu: 1. J. Ward, 2. Jones, 3. Meier (všichni San Jose).

Pittsburgh - Washington 8:7 v prodl. (0:2, 6:3, 1:2 - 1:0)
Branky: 27., 35. a 38. Malkin, 28. a 61. Sheary, 29. Bonino, 34. Rust, 46. Crosby - 37. a 55. Eller, 8. Burakovsky, 18. Bäckström, 22. Justin Williams, 36. Connolly, 50. Oshie. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Eller (Washington).

Los Angeles - Tampa Bay 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 9. Clifford - 15. Johnson, 39. Boyle. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Stralman (oba Tampa), 3. Doughty (Los Angeles).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít