Všechno je bezbariérové, překvapilo sledge hokejisty u Niagarských vodopádů

Čeští sledge hokejisté hledali sílu pro zbytek světového šampionátu v Americe. Z Buffala, dějiště mistrovství, proto vyrazili ke zhruba půlhodiny vzdáleným Niagarským vodopádům. Hendikep jim v cestě za zážitky nebránil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sledge hokejový tým u Niagarských vodopádů

Sledge hokejový tým u Niagarských vodopádů | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Je optimální období na návštěvu. V tomhle čase bývá tepleji, rostou kytky a jsou vidět pupeny na stromech,“ prozradila průvodkyně výpravy českých sledge hokejistů Barbara.

Turisté zpravidla mají možnost nechat se svést výletní lodí přímo pod vodopády. To ale nesmí být zima tuhá jako ta letošní. „Zima byla velice silná, už dlouho takovou nepamatuji. Proto lodě k vodopádům nejezdí. Lodní sezona letos začíná prvního května,“ vysvětlila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Niagarské vodopády navštívil s českou sledge hokejovou reprezentací i reportér ČRo Pavel Petr

Niagárské vodopády představují souhrnné označení pro tři sousedící vodopády na řece Niagara vytékající z Erijského jezera a vlévající se do jezera Ontario. Sledge hokejisté skutečně měli štěstí na ideální počasí.

„Celý život jsem je chtěl vidět naživo, tak jsem doufal, že nás tam vezmou. Nevěděl jsem, že to bude tak brzo. Počasí vyšlo, byl to úžasný zážitek, mám spoustu fotek i videí a budu se doma kochat hučícími vodopády,“ svěřil se nejstarší muž v české reprezentaci - padesátiletý obránce Miroslav Hrbek.

Přírodní atrakce je přístupná všem. Ani čtveřice vozíčkářů v českém týmu neměla s prohlídkou turistické atrakce tvořící vodní hranici mezi Spojenými státy a Kanadou problémy.

„Všechno je bezbariérové. Výtahy, vláček, skvělá plošina, vše je krásně přístupné. Život pro hendikepované je tady trochu civilizovanější,“ pochvaloval si gólman Jan Matoušek.

Zdaleka ne poprvé se pohyboval v blízkosti vodopádů trenér Jiří Bříza. „Poprvé mě to ohromilo, akorát jsem čekal, že to bude víc začleněné v přírodě. Je úžasné, že kluci mají šanci to vidět. Je to pro nás velká mentální vzpruha.“

Představu o vodopádech má každý svou a návštěvník může být zklamán, že se nenachází v žádné přírodní rezervaci. Naopak v okolí panuje čilý stavební ruch a také představa Evropana o čistotě místa se liší od reality.

„Nepořádek je asi po zimě, která tu byla drsná. Je tu spousta odpadků. Je to zasazené do civilizace. Každý má představu, že jsou vodopády v nějakém národním parku a člověk se k nim musí dostat přes nějaký les. Ale jsou mezi dvěma městy, dělí dva státy,“ uzavírá trenér Jiří Bříza.

Pavel Petr - Dobrý den Česko. Pozdrav od Niagárských vodopádů | Facebook

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme