Výběr Kanady porazil Karlovy Vary po samostatných nájezdech

V úvodním zápase Spenglerova poháru podali karlovarští hokejisté výborný výkon. V krásném zápase dokázali držet krok s favorizovaným týmem výběru Kanady. Další utkání Sprenglerova poháru odehrají Západočeši v neděli, pondělí a úterý.

HC Energie Karlovy Vary

HC Energie Karlovy Vary | Foto: HC Energie Karlovy Vary

Po opatrném začátku střetnutí se jako první prosadil Dobroň v 17. minutě. O dvě minuty později vyrovnal Siklenka. Ve 25. minutě vrátil vedení hokejistům Energie dělovkou Kristek. Kanaďané opět dokázali bleskově zareagovat, Heins se vrátil z trestné lavice přímo za obranu a blafákem nedal Mensatorovi šanci. Pokračující tlak Kanady zužitkoval ve 36. minutě Roche. Ale to zdaleka nebylo ve druhé třetině vše. Takřka přesně za minutu další přesnou dělovkou vyrovnal Kristek, o další minutu na druhé straně podobnou ranou McLean prostřelil Mensatora. Pak rozehrála perfektní přesilovku Energie a Zuzin tečí opět srovnal. Dvacet vteřin před koncem třetiny pak z nulového úhlu Pech. Třetí třetina začala ve stejném tempu, ve kterém hráči odcházeli do kabin po skončení druhé. Po 28 vteřinách bylo opět srovnáno, Bell přehodil ležícího Mensatora. Následoval obrovský tlak výběru Kanady, který dovršil dorážkou Daigle. Hokejisté Karlový Varů však bojovali statečně, Košťál trefil přesně pod horní tyčku Leneveuovi branky. V dramatickém závěru normální hrací doby další gól nepadl. V prodloužení oba tými hráli opatrně, rozhodnout se muselo až v samostatných nájezdech. V těch se skórovat nepodařilo postupně Pállfymu, Robitaillovi a Kristovi. Následně se Aubnin trefil přesně nad Mensatorovu lapačku. Když v posledním nájezdu selhal Pech, mohli hokejisté kanadského výběru slavit. Další zápas čeká Západočechy už v neděli od 15 hodin, kdy se utkají s Davidem.

Kanada - Karlovy Vary 7:6 po sam. nájezdech (1:1, 3:4, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Siklenka (Robitaille, McLean), 28. Heins (Devereaux, Rivers), 36. Roche (McLean, Vigier), 38. McLean, 41. Bell, 50. Daigle (Vigier, Roche), rozhodující sam. nájezd Aubin - 17. Dobroň (Melenovský), 26. Kristek, 37. Kristek (Tribuncovs, Mensator), 39. Zjuzin (Kutlák, Mucha), 40. Pech, 53. Košťál (Kuběna, Kumstát). Vyloučení: 5:3, navíc McLean (Kanada) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6746 (vyprodáno).
Sestava Karlových Varů: Mensator - Němec, Kutlák, Dobroň, Čutta, Tribuncovs, Mucha, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pálffy, Pech, Pletka - Zjuzin, Kristek, Melenovský - Zucker, Kuběna, Dej. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.

HC Davos - Dinamo Minsk 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 1. a 37. Von Arx, 57. Naumenko - 11. Varlamov, 25. Jokela. Diváci: 6746 (vyprodáno).

Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít