Výběru Evropy přejí fanoušci z Mexika i Asie. Máme podporu zbytku světa, myslí si Šatan

Hokej není populární jen v zemích, které ho hrají na vysoké úrovni. Výběru Evropy totiž chodí gratulace k postupu do finále Světového poháru i z hokejově exotických zemí – kupříkladu z Asie či Mexika. Příjemně to překvapilo generálního manažera týmu a bývalého slovenského hokejistu Miroslava Šatana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hotovo. Tomáš Tatar (vpravo) slaví uznání svého rozhodujícího gólu | Foto: Reuters

„Prezident Franz Reindl nám říkal, že dostával smsky od funkcionářů z Mexika či některých malých zemí Asie, u nichž si člověk není jistý, že se tam hokej hraje,“ divil se Šatan.

V Mexiku se hokej hraje. Reprezentaci z amerického kontinentu patří aktuálně 33. místo světového žebříčku a letos se tam hrálo mistrovství světa divize II. B, kam třeba na zápas Severní Koreje – když už Šatan zmínil Asii – přišlo proti Izraeli dvacet diváků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podpory od hokejových trpaslíků si všimli nejen zástupci Výběru Evropy, ale i hráči včetně německého útočníka Leona Dreiseitla

I tak se v Mexiku během turnaje v Torontu pouštějí televize a fandí se evropskému týmu. „Zatím jsme překvapení turnaje a něco, co nesymbolizuje hokejové velmoce, které pravidelně vyhrávají. Myslím si, že máme podporu zbytku celého hokejového světa,“ řekl Šatan.

Stejný názor má i německý útočník Týmu Evropy Leon Dreiseitl, který bude chtít ve finále proti Kanadě potěšit nejen svůj kontinent, ale i asijské země nebo třeba právě fanoušky z Mexika.

„Jo, samozřejmě to potěší. A vlastně o to víc, že Mexiko nepatří mezi světovou elitu. Já vlastně ani nevím, kam patří. Ale hezky se to poslouchá, to ano. Je to jeden z dalších důvodů, proč má náš tým smysl,“ podotkl Dreiseitl.

František Kuna, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme