Východočeské derby vyhráli hokejisté Hradce, rozhodl kapitán Šimánek

Čtvrté kolo hokejové extraligy nabídlo fanouškům na východě Čech velmi prestižní derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Vyrovnaný duel se zlomil až ve třetí třetině, kdy hradeckému Mountfieldu zařídil výhru 3:2 kapitán Jiří Šimánek.

Dva hradecké góly v pátečním derby zařídil kapitán Jiří Šimánek

Dva hradecké góly v pátečním derby zařídil kapitán Jiří Šimánek | Zdroj: ČTK

Před vyprodaným stadionem, v jehož ochozech se tísnilo téměř sedm tisíc fanoušků, odstartovali lépe hosté z Pardubic. Ty už v páté minutě poslal do vedení svým prvním extraligovým gólem teprve sedmnáctiletý Michael Špaček.

„Je to hezké dát první gól a ještě proti Hradci v derby. Jsem za něj hodně rád, ale víc mě mrzí prohra,“ mrzelo po zápase pardubického mladíka.

00:00 / 00:00

Východočeské hokejové získali hokejisté Hradce Králové

Pardubičtí hokejisté v Hradci Králové dvakrát vedli, ale nakonec jim to nebylo nic platné. Hrdinou utkání se stal Jiří Šimánek. Ten ve 48. minutě svým druhým gólem v utkání zařídil konečnou výhru Hradce 3:2.

„V přípravě mi jednou padl gól nohou, tam žádné střelecké hody nebyly, ale šance jsme si vytvářeli a příprava je o sehrání. V zápasech předtím mě zastoupili kluci, teď jsem jim to vrátil,“ řekl hradecký kapitán.

Trenér hradeckého Mounfieldu Peter Draisaitl ocenil přístup hráčů obou týmu k zápasu a byl rád, že jeho mužstvo ukázalo větší vůli po vítězství.„Byl to kvalitní hokej. Když všichni hráči přijedou hrát, tak z toho většinou je něco dobrého. Jsme rádi, že nám to vyšlo.“

Vyrovnaný duel se zlomil až ve třetí třetině, kdy Pardubicím došly síly. „Jejich první lajna si vytvářela tlak, v našem pásmu byla hodně nepříjemná a k naší smůle zápas nakonec rozhodla,“ ocenil kouč Pardubic Zdeněk Venera elitní hradecký útok.

Václav Pilný, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít