Vyhnout se baráži, dává Rytířům za cíl jejich nový trenér Čelanský

Jiří Čelanský se dnes ujal trenérského žezla na lavičce hokejových Rytířů z Kladna. Společně se svými asistenty Janem Nelibou a Josefem Zajícem absolvovali na kladenském zimním stadionu první trénink s týmem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čelanský během prvního tréninku s kladenskými hokejisty

Jiří Čelanský během prvního tréninku s kladenskými hokejisty | Foto: Rytíři Kladno

Rázný hlas Jiřího Čelanského i zvuk jeho píšťalky se nesl nad ledem stařičkého zimního stadionu. Hráči Rytířů přesně plnili pokyny nového trenéra, který přichází s ambicí pozvednout tým z předposledního místa extraligové tabulky.

"Pokud se nám podaří vyhnout se play-out, tak to bude úspěch. Byť teď je to spíš obrázek z říše snů. Každopádně chceme skončit co nejvýše a vyhnout se barážovým bojům, tam se totiž může stát cokoli," prozrazuje cíle kladenského týmu Jiří Čelanský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Kladna poprvé trénovali pod vedením Jiřího Čelanského

Že by se to novému trenérskému triu mělo povést, věří i samotní hráči včetně kapitána Pavla Patery. "Chceme tomu věřit. Jiná možnost už asi nebyla než dát týmu takovýto impulz. Teď je reprezentační pauza, a trenéři tak můžou mančaft přetvořit k svému obrazu."

Jenže Pavel Patera sledoval úvodní trénink nového trenéra se sádrou na noze a bude Čelanskému chybět ještě minimálně 14 dnů. Navíc není rozhodně sám.

Mezi marody jsou i Treille a Majeský. Do zámoří za rodinami odjíždí Kaberle a Hlaváč. To rozhodně novému trenérovi už tak těžkou situaci neulehčuje.

Novým trenérem hokejistů Kladna se stal Jiří Čelanský

Číst článek

"Jde o věc, která je daná dopředu, takže se s ní musí počítat. Určitě nebudu kňourat, že tu kluky potřebuju. Je to realita a je jen na nás, jak se s tím popereme. Většinou chybí klíčoví hráči, takže teď nebudeme hrát zrovna na velkou krásu," nehledá výmluvy Čelanský.

Velkými pomocníky mu budou ve složité situaci asistenti. Josef zajíc v klubu už delší dobu působí jako generální manažer mládeže a znalostí prostředí se může pyšnit i Jan Neliba, která se do Kladna vrací po 17 letech.

"Jako hráč jsem tu prožil největší hokejové zážitky. Bydlím tady, mám tu rodinu a kamarády, takže se sem vracím moc rád," říká Neliba, který třikrát dovedl k extraligovému titulu Vsetín. A právě jeho poznatky by měly Čelanskému zejména v začátku velmi pomoci.

Jan Neliba | Foto: Rytíři Kladno

"Mužstvo musíme poznat blíže, abychom zjistili jeho schopnosti. Někteří hráči hráli možná pod své schopnosti nebo v jiné roli, než jim sedí. Na kladenské poměry je tým málo důrazný. Máme tu spoustu mladších hráčů, kteří by měli přinést potřebnou šťávu," vysvětluje Jan Neliba.

První soutěžní zápas pod novým vedením odehrají Rytíři 26. prosince na ledě libereckých Bílých Tygrů.

Petr Kadeřábek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme