Výhru Phoenixu zařídili Hanzal s Vrbatou, prosadili se i Frolík a Krejčí

Čeští hokejisté ve službách Phoenixu rozhodli utkání s Detroitem, když Martin Hanzal minutu před koncem vyrovnal na 4:4 a Radim Vrbata rozhodl samostatné nájezdy. Střelecky se prosadili i Michael Frolík v dresu Chicaga a David Krejčí z Bostonu.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Phoenix prohrával s Detroitem už 1:4, ale poslední třetinu vyhrál 3:0, když vyrovnávací gól zařídila česká dvojice Vrbata – Hanzal. Prvně jmenovaný přihrával a Martin Hanzal střílel. Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů, které rozhodl svoji typickou kličkou do bekhendu Radim Vrbata.

Dva body si připsal v utkání s Pittsburghem i David Krejčí z Bostonu, který nejdříve přihrál na gól slovenského obránce Cháry a v poslední minutě zápasu poslal gólem zápas do prodloužení. V něm se ale radovali Tučňáci, v jejichž dresu se přihrávkou prosadil obránce Zbyněk Michálek.

Střeleckou formu chytil v novém působišti útočník Michael Frolík, který se jedním zásahem podílel na vítězství obhájců titulu na ledě Toronta. Dařilo se i dalšímu kladenskému odchovanci Tomáši Plekancovi. Ten dvěma asistencemi podpořil vítězství Montrealu na ledě Tampy Bay. V domácím dresu jednou přihrával obránce Pavel Kubina.

Nedařilo se naopak Tomáši Vokounovi na ledě Atlanty. Jeho Florida prohrála 3:4 po prodloužení a český brankář, se kterým počítá reprezentační trenér Alois Hadamczik jako s jedničkou na světový šampionát, odchytal celý zápas a kryl dvaatřicet střel.

Výsledky kanadsko-americké NHL:

NY Islanders - St. Louis 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 33. a 47. MacDonald, 10. Tavares, 20. Parenteu, 53. Grabner - 44. McDonald, 51. Stewart. Střely na branku: 22:23. Diváci: 10.354.
Philadelphia - Buffalo 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)
Branky: 13. Versteeg, 18. Van Riemsdyk, 34. Timmonen - 27. Stafford, 29. Ennis, 31. Sekera, 47. Pominville, 59. Gerbe. Střely na branku: 36:35. Diváci: 19.901.
Los Angeles - Vancouver 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 6. Penner - 10. Hansen, 52. D. Sedin, 60. Burrows. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18.118.
Boston - Pittsburgh 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 28. Chára (Krejčí), 60. Krejčí - 32. a 62. Jeffrey (na první Z. Michálek), 31. J. Staal. Střely na branku: 31:39. Diváci: 17.565.
Toronto - Chicago 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)
Branky: 28. Lupul, 45. Crabb, 60. Schenn - 2. Hossa, 5. Frolík, 16. Toews, 32. Stalberg, 38. Bickell. Střely na branku: 33:25. Diváci: 19.646.
Atlanta - Florida 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 21. a 47. Wheeler, 42. a 61. Ladd - 6. Samsonov, 48. Weiss, 51. Booth. Střely na branku: 36:34. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval čtyři góly ze 36 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Diváci: 16.799.
Tampa Bay - Montreal 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 22. Moore (Kubina), 55. Lecavalier - 35. a 42. Pacioretty (na první Plekanec), 6. Gill (Plekanec), 9. Desharnais. Střely na branku: 45:23. Diváci: 20.274.
Phoenix - Detroit 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 0:2, 3:0 - 0:0)
Branky: 19. Turris, 43. Boedker, 55. Ray Whitney, 59. Hanzal (Vrbata), rozh. nájezd Vrbata - 3. D. Miller, 17. Franzén, 36. Filppula, 40. Helm. Střely na branku: 36:26. Diváci: 17.382.
Colorado - Edmonton 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 36. O'Reilly - 5. Gagner, 10. R. Jones, 21. Horcoff, 29. Giroux, 41. Cogliano. Střely na branku: 34:31. Diváci: 15.869.
San Jose - Dallas 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 10. Wellwood, 22. Marleau - 2. Benn, 48. Eriksson, 53. Jason Williams. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.562.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít