Výkon českých hokejistů v závěru duelu proti Lotyšsku naznačil zlepšení

Českým hokejistům se na mistrovství světa možná blýská na lepší časy. Výkon v závěru utkání s Lotyšskem naznačil, že by se Češi mohli na šampionátu herně zvednout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté se radují z gólu proti Lotyšsku na MS ve Stockholmu | Zdroj: ČTK

Úvod utkání s Lotyšskem tomu ale vůbec nenapovídal. Češi hráli znovu bázlivě, bez střelby a s mnoha nepřesnostmi v kombinaci. Vypadalo to, že jejich herní procitnutí znovu nepřijde. A když navíc inkasovali v úvodu druhé třetiny gól, spousta fanoušků zatracovala Hadamczikův výběr i co do šancí na postup do čtvrtfinále. Jenže právě obdržená branka jako by národnímu týmu vlila novou krev do žil.

"Vždycky je potřeba nějaký impulz a to bylo asi ono. Doufám, že už se nám to nestane a budeme hrát dobře od první až do šedesáté minuty," říkal po utkání šťastný Milan Michálek.

Byl to právě on, kdo vyrovnal a poprvé na šampionátu skóroval. Útočník Ottawy tím možná sejmul psychickou zátěž nejen ze sebe, ale i z Petra Nedvěda a Tomáše Plekance, kteří své premiérové branky na mistrovství světa přidali ve třetí třetině. To už Češi Lotyše jasně přehrávali a nezastavily je ani provokace ze strany soupeře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští hokejisté zlepšeným výkonem otočili vývoj duelu s Lotyšskem

"Hráli jsme s nimi na olympijských hrách i na mistrovství světa, takže je známe. Snaží se vyprovokovat hráče, aby jsme dělali fauly a aby nás odradili od naší hry. Pár faulů jsme tam udělali, ale po první třetině jsme si řekli, že nemůžeme dělat hloupé fauly. Třetí třetinu už jsme odehráli dobře," říká Milan Michálek.

Dnes čeká na český tým nejslabší soupeř skupiny B. Jen necelých 18 hodin po bitvě s Lotyšskem vyzve v hale Globen tým Itálie.

"Tyhle zápasy jsou nejtěžší, nesmíme je podcenit. Musíme zvládnout hlavně první třetinu, dát rychle gól, únava bude asi velká, ale musíme to překonat. Snad to zvládneme," věří Milan Michálek.

Utkáni s Itálií začne patnáct minut po šestnácté hodině. Na Radiožurnálu uslyšíte živé vstupy, celý zápas můžete poslouchat na internetové adrese hokej.radiozurnal.cz

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme