Výlet za zavřené dveře košické hokejové haly

Taková hokejová hala při mistrovství světa, to je hotové město ve městě. V útrobách stadionu najdete třeba prádelnu, krejčovství, a další místnosti, o kterých vůbec netušíte, k čemu slouží. A teď při šampionátu na Slovensku se po stadionech potuluje i několik vlků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion v Košicích, kde bude hrát slovenská reprezentace na domácím mistrovství světa v roce 2019. | Foto: Steel Aréna Košice

S Petrem Handlem se dostanete za dveře, které normálně zůstávají zavřené. A těch dveří, které dokáže otevřít je v košické Steel Aréně nepočítaně. Český manažer šéfuje celé větvi šampionátu v Košicích.

Začínáme v krejčovně, která bývá možná trochu překvapivě jednou z prvních zastávek hráčů na turnaji. Třeba když přiletěl Alexander Ovečkin v půlce mistrovství posílit na Slovensko ruský tým, potřeboval nejdřív právě krejčího, který mu upraví národní dres a přišije číslo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výlet za zavřené dveře košické hokejové haly

Mezitím do dveří vpadá všetečný Gooly, maskot slovenského šampionátu. V kostýmů plyšového vlka se ukrývá kanadský profesionální animátor. Kanaďané se na hokejových šampionátech oblékají do kostýmů maskotů už řadu let.

Nevím, proč zrovna jim patří tahle výsada, každopádně se na to Goolyho nemůžu zeptat. Má sice povolení bavit fanoušky jakýmkoli způsobem, zato ale nesmí mluvit. A už vůbec ne s novináři.

Další zastávka, prádelna a sušárna. Je to neuvěřitelné, ale hokejisté toho zašpiní tolik, že pračky jedou skoro 24 hodin denně. Koneckonců košická hala hostila osm týmů najednou.

„Takhle vypadá klasická jedna šatna, která už je sama o sobě rozměrově trošku nadstandard. Nad tímhle jim opravdu padají čelisti, jak se říká. Protože tolik prostoru málokde mají na šampionátech,“ konstatoval Petr Handl.

Košice si během šampionátu ostudu neudělaly. Hala se líbila hráčům i fanouškům. Nebýt toho, že hned v prvním košickém zápase Francie-Švýcarsko zhaslo v aréně na pár minut osvětlení, byl by dojem dokonalý.

Skutečný test dobrého dojmu přijde ale až za pár let. To když si zahraniční fanoušci vůbec vzpomenou, jak se to krásné hokejové město na východním Slovensku vlastně jmenuje.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme