Výluka NHL se může dál táhnout. Vedení soutěže navrhuje přerušit jednání

Čeští hokejoví fanoušci se můžou radovat, hvězdy NHL totiž z extraligy asi jen tak rychle neodejdou. Vedení zámořské soutěže navrhlo zástupcům Hráčské asociace NHLPA dvoutýdenní pauzu v jednáních o nové kolektivní smlouvě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr možná bude hrát v Kladně společně se svým spoluhráčem z Philadelphie Claudem Girouxem | Zdroj: ČTK

Komisionář NHL Gary Bettman svým krokem reagoval na středeční zprávu od výkonného ředitele NHLPA Donalda Fehra, který mu řekl, že neví, jak současnou patovou situaci vyřešit. "Jsem zklamaný, protože nemáme partnera k jednání, který by měl skutečný zájem se dohodnout," uvedl Bettmanův zástupce Bill Daly.

Z návrhu moratoria ale zástupci hráčů nadšení nejsou. "Jsme přesvědčeni, že je pravděpodobnější posunout se dál, pokud se setkáme, než když to neuděláme," řekl Steve Fehr.

Největší spor mezi oběma stranami je o rozdělení výnosů NHL, které v minulé sezóně dosáhly 3,3 miliardy dolarů. Hráčům z nich připadlo 57 procent, teď ale majitelé klubů požadují dělení půl na půl.

Vedení soutěže zatím zrušilo všech 327 zápasů do konce listopadu a navíc i novoroční utkání Winter Classic pod širým nebem.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme