Výměna trenérů pomůže, předvedla Sparta

Končící hokejový týden byl kromě jiného zajímavý tím, že skupinka extraligových klubů, jejichž vedení vyřešilo neuspokojivé výkony výměnou trenérů, se rozšířila o další dva - Spartu a České Budějovice. Je notoricky známo, že právě ta mužstva, která za pochodu vystřídají trenéry, jsou dvojnásob bedlivě sledována nejen svými fanoušky. Což samozřejmě platilo i v 21. kole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

Jihočeši nebyli daleko od zisku tří bodů na vítkovickém ledě, ale za jejich zády tentokrát ještě nestál nový trenér František Výborný. Ten si na svoji budějovickou premiéru pár hodin počká. Naopak hokejisté Sparty už mohli po vítězném utkání v Karlových Varech poprvé odpovívat na novinářskou otázku, jací jsou trenéři David Volek a Miloš Holaň.

,,Oba to byli výborní hokejisté, takže myslím, že ví, co nám pomůže. A my budeme hrát tak, abychom uhrály body," diplomaticky odpovídal obránce Jiří Vykoukal.

Faktem je, že Sparta - toho času hledající svoji hokejovou tvář - nepředváděla ve včerejším utkání hru, která by mohla uchvátit hokejové estéty. Namísto toho spoléhala na klasický recept, jehož opěrnými body jsou jednoduchost, taktická ukázněnost, sázka na poctivou defenzívu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sparťanská výměna trenérů

Jak na to

,,Tak to bylo od trenérů řečený, hrát jednoduše, nekomplikovat si hru. Útočníci se musí vracet a beci dávat puky rychle ze třetiny," zopakoval základní hokejovou poučku iří Vykoukal.

Tento už dávno objevený návod na léčbu hokejových neduhů mívá úspěch pouze tehdy, pokud je beze zbytku respektován celým týmem. A v tomto směru si jeden z trenérů Sparty Miloš Holaň nemohl stěžovat.

,,Každý hráč se chce ukázat před novými trenéry. Je důležité, že kluci chtějí. Že se někdy nedaří - to k hokeji patří. Ale kluci do toho dali všechno a patří jim poděkování," uvedl Holaň.

Zatímco David Volek býval výborným útočníkem a jeho úkolem tudíž bude školit hráče Sparty v ofenzivní činnost, Miloš Holaň má za sebou stejně úspěšnou hráčskou kariéru jako obránce. Dalo by se z toho odvodit, že bude přímým nadřízeným Jiřího Vykoukala.

Trenér mladší než hráči

,,Je mladší, ale je mým nadřízený. Ale má hlavně spoustu zkušeností s trénováním a nám to hodně dá. Ale hlavně mladí kluci Gulaši a Macholda se pod ním zvednou, protože je bude motivovat," zdůvodnil Vykoukal.

Možnost trénovat hokejovou Spartu - to je pro leckoho výzva, ale třeba varování. Těžko si někdo připustí, že by se právě tento klub, jaksi už samozřejmě počítaný mezi žhavé kandidáty na titul, bude pohybovat kdesi ve středu extraligové tabulky.

,,Já si ten tlak nepřipouštím. Pod ním dělají trenéři nejvíce chyb a toho se chci vyvarovat," komentuje možná úskalí trenérského působení ve Spartě Miloš Holaň.

Neztrácí proto čas ani s pátráním po tom, nakolik se podepsaly na slabších výsledcích týmu vztahy mezi některými staršími hráči a bývalými trenéry.

,,Můžu říct, že máme kabinu ,čistou'.  A myslím, že tak to bude pokračovat dál," říká Miloš Holaň

Další vizitkou toho, jak funguje soužití hráčů a trenérů, bude zítřejší utkání na ledě třineckých Ocelářů. Pokud by i tam dokázali Pražané bodovat, pak už by si fanoušci Sparty začali nové trenérské dvojice jaksepatří vážit.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme