Výsledková krize hokejistů Brna pokračuje, po dvou prohrách zabralo Kladno

Černá série hokejistů Brna v Tipsport extralize nekončí. Kometa prohrála už popáté v řadě, z Karlových Varů si navíc odvezla porážku 0:7. Po dvou zápasech bez bodů vyhrálo Kladno, které zvítězilo ve Zlíně 5:2. V pražském derby zdolala Slavia i potřetí v této sezóně Spartu - tentokrát 4:3 po samostatných nájezdech.

Jaromír Jágr (vpravo) přispěl k výhře Kladna ve Zlíně čtyřmi body

Jaromír Jágr (vpravo) přispěl k výhře Kladna ve Zlíně čtyřmi body | Zdroj: ČTK

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Brňané inkasovali z hole Noska už v 6. minutě a vzhledem ke svému výkonu mohli být rádi, že po první třetině, ve které se trefil za domácí ještě Gründling, prohrávali jen o dva góly. Hostující trápení ale v dalším průběhu utkání jen narůstalo.

Po gólu Pohla a hlavně galapředstavení Pecha, který dal čtyři branky, odjela Kometa ze západu Čech s výpraskem 0:7 a prohrála už popáté za sebou.

00:00 / 00:00

S trenérem hokejistů Brna Zdeňkem Venerou mluvil po debaklu Komety v Karlových Varech reportér Michal Jurman

„Poslední zápasy jsme hráli hodně špatně, i když nemůžu vytknout snahu. Zkrátka, vůbec se nám nedaří. Máme teď všechno komplet rozbourané a ani z tutových šancí nejsme schopní dát gól. Věřím, že už jsme si to vybrali a po Novém roce to bude vypadat lépe,“ prohlásil zklamaný trenér Komety Zdeněk Venera.

Branky a nahrávky: 6. D. Nosek (J. Drtina, Pech), 15. Gründling (V. Polák, Vachovec), 31. Pech (J. Doležal ml., Pohl), 37. Pech (Kloz), 41. Pech (Zaťovič, Bicek), 51. Pech (Grman), 59. Pohl (J. Doležal ml., Gulaši). Rozhodčí: Šír, Pešina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7, navíc Bičánek 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4079.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 4:3 po SN (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0)

Dlouho to vypadalo, že Sparta po dvou neúspěšných pokusech v pražském derby tentokrát uspěje. Hrála zodpovědně, vyprodukovala méně chyb než domácí a do poslední třetiny také šla za stavu 3:1.

Jenomže slávisté potom dvěma slepenými góly srovnali skóre a dovedli utkání až k samostatným nájezdům. A v něm rozhodl o vítězství domácího týmu Vladimír Růžička.

Třetí pražské hokejové derby v této sezóně rozhodl slávista Vladimír Růžička. Po utkání s ním natáčel reportér Aleš Procházka

„První dvě třetiny hráli výborně a většinou nás docela přehrávali. Ale potom v té třetí třetině – nevím, jestli měli nějaký menší úpadek – jsme do toho šlápli. A jsme rádi, že máme dva body,“ zhodnotil zápas střelec rozhodujícího gólu.

Branky a nahrávky: 31. Kuboš (Kadlec, V. Sobotka), 45. Bednář (Holub), 46. Krenželok (Alinč), rozhodující nájezd V. Růžička ml. - 26. Broš (Pilař, Sekáč), 26. Gřegořek (S. Treille), 35. P. Ton (J. Hlinka, Pilař). Rozhodčí: Minář, Turčan - Bláha, J. Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 10.205.

PSG Zlín - Rytíři Kladno 2:5 (2:3, 0:1, 0:1)

První desetiminutovka nabídla parádní hokejovou podívanou korunovanou pěti brankami. První dali hosté už po 23 sekundách. Na straně Kladna se postupně trefili Tlustý, Macholda a Hlaváč, za Zlín snižovali Balaštík a Kubiš.

Pod všechny kladenské góly se v první třetině podepsal Jaromír Jágr, který si v pořadí už čtvrtou asistenci připsal u gólu Kuchejdy na začátku druhé části hry, ve které tempo zápasu polevilo a Rytíři kontrolovali dvoubrankové vedení.

Skóre na konečných 5:2 pro hostující Kladno uzavřel v poslední třetině svou druhou brankou v utkání Tlustý.

Branky a nahrávky: 5. Balaštík (Kubiš, Linhart), 10. Kubiš (Balaštík, Valenta) - 1. Tlustý (Jágr), 5. Macholda (Jágr), 7. Hlaváč (Jágr), 26. Kuchejda (David Růžička, Jágr), 44. Tlustý (David Růžička). Rozhodčí: Homola, Polák - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 6:5, navíc Veselý 10 min. a do konce utkání - M. Látal 10 min. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno).

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

Plzeň se na šesté vítězství v řadě i přes velký rozdíl v konečném výsledku nadřela. Vedoucí tým soutěže sice vedl po dvaceti minutách 2:0, hosté ale dokázali zápas ještě zdramatizovat a dotáhli se na rozdíl jediné branky.

Jenže poslední třetina patřila jasně Škodě. Ta přidala další tři přesné trefy a zvýšila tak svůj náskok v čele extraligy před Zlínem na deset bodů. Po dvou gólech se na výhře nad Chomutovem podíleli Pletka s Gulašem.

Branky a nahrávky: 9. Kratěna (Jan Kovář), 20. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 21. Vlasák (Martin Straka, J. Jeřábek), 44. Pletka (St.Pierre, Vlasák), 51. Gulaš (Martin Straka, Jiří Hanzlík), 59. Pletka (Vlasák, Gulaš) - 28. Kraft (Pulpán), 31. Hřebejk (Rýgl). Rozhodčí: Wagner, Hrubý - Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. Diváci: 6305.

HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice 6:3 (1:2, 4:0, 1:1)

České Budějovice “prospaly“ v Třinci druhou třetinu a to je stálo dobrý výsledek i body. Domácí totiž čtyřmi góly otočili skóre z 1:2 na 5:2 a výhru si pak už jen hlídali. Hned čtyři body za jednu branku a tři asistence zaznamenal v dresu Ocelářů Polanský.

Branky a nahrávky: 8. Klimenta (Polanský, Lojek),25. M. Růžička (Polanský), 26. Roth (Galvas, M. Růžička), 33. Polanský (Bonk, Varaďa), 37. Adamský (Klimenta, Polanský), 59. Peterek (M. Růžička, D. Květoň) - 16. Prospal, 19. Langhammer (Vydarený, Ptáček), 50. Kotalík (M. Michálek, Prospal). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 4524.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Skóre utkání se poprvé měnilo ve 4. minutě, kdy se trefil domácí Ručinský. Jenže jen 29 sekund po jeho brance vyrovnal Galamboš a začínalo se znovu. Litvínov byl ale přeci jen efektivnější, ještě do konce první třetině se dostal do vedení a to už nepustil. Na konečných 5:2 zvyšoval v poslední minutě svou druhou brankou v zápase Ručinský.

Branky a nahrávky: 4. Ručinský (Hanzl), 11. Majdan (Lukeš, Hübl), 13. J. Černý (Piroš), 33. Kubinčák (Hübl, Brejčák), 60. Ručinský (Kubát) - 4. Galamboš (Bulíř, Štich), 25. R. Vlach (T. Urban, Vantuch). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bryška, Čech. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 4450.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít