Washington deklasoval Philadelphii 7:0. Erat si připsal dvě asistence

Hokejisté Washingtonu deklasovali v NHL Philadelphii na jejím ledě 7:0, dvěma asistencemi se na tom podílel útočník Martin Erat. Stejnou bodovou bilanci zaznamenal i Jiří Hudler z Calgary, Flames ale i díky jedné přihrávce Jakuba Kindla s Detroitem prohráli 3:4.

Hráči Washingtonu oslavovali vstřelený gól na ledě Flyers sedmkrát

Hráči Washingtonu oslavovali vstřelený gól na ledě Flyers sedmkrát | Zdroj: Reuters

Capitals proti Flyers nastoupili bez hvězdného Alexandra Ovečkina, s absencí jejich nejlepšího střelce si ale poradili na výbornou.

K sedmigólové kanonádě nejvíce přispěl Joel Ward. Naturalizovaný Kanaďan vstřelil svůj první hattrick v prestižní zámořské soutěži. Dvě branky si připsal švédský útočník Nicklas Bäckström. Čistým kontem, jemuž předcházelo 30 úspěšných zásahů, podržel svůj tým gólman Braden Holtby.

O triumfu hostů rozhodl především úvod druhé třetiny, kdy se Washingtonu podařilo skórovat třikrát během 145 vteřin. Start závěrečné třetiny pak okořenila hromadná bitka na ledě, do které se zapojili i oba brankáři - domácí Ray Emery a hostující Braden Holtby.

Kanadský bod za gólovou přihrávku si připsal Vladimír Sobotka a pomohl St. Louis k výhře na ledě Floridy 4:0. Na jednu branku nahrál i obránce Jan Hejda z Colorada, Avalanche zvítězili v Dallasu 3:2 v prodloužení a připsali si pátou výhru v řadě, celkově jedenáctou z dvanácti zápasů.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Washington 0:7 (0:1, 0:5, 0:1)
Branky: 22., 37. a 46. Ward, 18. a 24. Bäckström (na obě Erat), 23. Chimera, 39. Brouwer. Střely na branku: 30:32. Diváci: 19.702.

Pittsburgh - Columbus 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Branky: 8. Kunitz, 22. Sutter, 24. Letang, 26. Megna - 30. MacKenzie, 60. Johansen. Střely na branku: 27:39. Diváci: 18.620.

Carolina - Tampa Bay 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 30. Hedman, 52. Stamkos, 58. Killorn. Střely na branku: 31:32. Diváci: 14.828.

Calgary - Detroit 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)
Branky: 31. Butler (Hudler), 33. Monahan, 60. Glencross (Hudler) - 11. Dacjuk (Kindl), 18. Zetterberg, 42. Tatar, 57. Abdelkader. Střely na branku: 25:22. Diváci: 19.289.

Florida - St. Louis 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 16. Roy, 26. Stewart (Sobotka), 28. Pietrangelo, 31. Steen. Střely na branku: 31:23. Diváci: 12.922.

Minnesota - Montreal 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Branky: 29. a 55. Pominville, 6. Fontaine, 45. Niederreiter - 7. Gallagher, 48. Subban, 51. Gionta. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18.207.

Dallas - Colorado 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 44. Goligoski, 57. Seguin - 9. a 64. Stastny (na první Hejda), 39. Landeskog. Střely na branku: 29:29. Diváci: 15.223.

Ottawa - NY Islanders 4:5 po sam. nájezdech. (2:0, 2:3, 0:1 - 0:0)
Branky: 19. Condra, 20. Zibanejad, 33. Ryan, 35. MacArthur - 44. a rozh. nájezd Nielsen, 30. Tavares, 30. Martin, 39. Bouchard. Střely na branku: 31:57. Diváci: 15.589.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít