Washington porazil v prvním zápase Pittsburgh, Oshie dal hattrick

První semifinálový zápas Východní konference NHL rozhodl T. J. Oshie. Pravé křídlo první formace Washingtonu v prodloužení prvního střetnutí proti Pittsburghu završilo hattrick a brankou na 4:3 zajistilo Capitals první bod.

T. J. Oshie střílí vítězný gól zápasu. Sám začal hned slavit, ale následovalo ještě dlouhé zkoumání videa | Zdroj: Reuters

V úvodním zápase dvou týmů favorizovaných na zisk Stanley Cupu zažili diváci dva obraty skóre. Ten první předvedli ve Washingtonu hosté z Pittsburghu, když během 57 sekund v polovině zápasu Ben Lovejoy a Jevgenij Malkin získali Penguins vedení 2:1.

Pak hlavní roli převzal 29letý T. J. Oshie. Z rychlého protiútoku téměř okamžitě vyrovnal a po třech minutách závěrečné části dokonal Ovečkinovu akci a znovu získal Capitals vedení. Na druhé straně ale brankáře Holtbyho zmátla tečovaná střela Bonina a zápas šel za stavu 3:3 do prodloužení.

Vítězný gól padl před jeho desátou minutou, ale rozhodčí ho museli dlouho zkoumat na videu. T. J. Oshie prošel do útočného pásma, objel branku a po zakončení začal slavit v dešti dopadajících čepic oslavujících hattrick.

Opakované záběry ukázaly, že útočník při svém zakončení trefil rukojeť hole brankáře Murrayho a teprve od té se puk na malý moment dostal celým objemem za brankovou čáru. Muži v pruhovaném gól uznali, posvětili třetí Oshieho branku i vedení Capitals 1:0 v sérii.

Dnes v noci českého času jsou na programu úvodní semifinále Západní konference. Dallas přivítá St. Louis, San Jose Sharks nastoupí proti Nashvillu.

Statistika - 2. kolo play off NHL:
Východní konference - 1. zápas:
Washington - Pittsburgh 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 33., 44. a 70. Oshie, 11. Burakovsky - 31. Lovejoy, 32. Malkin, 49. Bonino. Střely na branku: 35:45. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Oshie (Washington), 2. Bonino (Pittsburgh), 3. Niskanen (Washington). Stav série: 1:0.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít