Z chirurga hokejistou. Ivo Ďurkovič si zahrál i za slovenskou reprezentaci

Ivo Ďurkovič je slovenský oční chirurg, který si v dospělém věku splnil jeden klukovský sen. Zahrál si za slovenskou reprezentaci, byť jen v zápase veteránů. Přitom se učil bruslit až v době, kdy profesionální sportovci už většinou s kariérou končí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České hokejové legendy si včera poradili se Slovenskem a postoupili do další fáze Světové veteránské ligy

České hokejové legendy si včera poradili se Slovenskem a postoupili do další fáze Světové veteránské ligy | Foto: Karel Švec

„Na bruslích jsem poprvé stál ve 37 letech. Dnes každý den bruslím a mám své trenéry. Jednoho na kondiční cvičení, druhého na bruslení,“ popisuje Ivo Ďurkovič náplň svého voleného času v posledních pěti letech.

Impulsem bylo setkání v jedné bratislavské restauraci s někdejším reprezentantem Dušanem Paškem. Když se spolu tehdy seznámili, celý večer si povídali o hokeji. Ďurkovič sport miloval jako fanoušek, sám ho ale nikdy nehrál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dlouhou cestu Iva Ďurkoviče k hokeji zmapoval reportér ČRo Petr Kadeřábek

Když se kolem půlnoci Pašek zvedl od stolu, zeptal se ho Ďurkovič, kam jde a Pašek mu dopověděl, že spát, že musí brzy ráno na trénink. Ďurkovič slíbil, že přijde taky. „Dušan je můj velmi dobrý kamarád. Když má volno, chodím s ním a trénujeme spolu,“ vzpomíná lékař.

Lékař byl v tréninku velmi pilný, dělal tak velké pokroky, že po čtyřech letech si zahrál za Prievidzu po boku Dušana Paška extraligový zápas. Bývalému výkonnostnímu fotbalistovi a stolnímu tenistovi hokejové prostředí učarovalo a rozhodl se, že mu to vrátí jako oční chirurg.

„Mám radost, když jim můžu pomáhat. Operuju je a starám se jim o zrak. Našel jsem si tam mnoho přátel,“ říká. Každý hokejista, který přijde k Ivo Ďurkovičovi do ordinace mu musí přinést podepsaný dres a tak má doma už pořádnou sbírku.

Nejcennější je slovenský reprezentační dres, na kterém je vyšité jeho jméno. Zahrál si totiž v duelu veteránů proti výběru českých legend. „Pan Bezák mi sebral moje číslo 16, ale to je větší legenda. Vzal jsem si ďáblovo číslo 66, to je blíž k šedesát osmičce Jaromíra Jágra. Doufám, že se k němu přiblížím,“ usmívá se Ivo Ďurkovič.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme