Z loňského týmu nezůstalo skoro nic. Hadamczik věří v úspěch

Hokejoví fanoušci se po roce znovu dočkali, ve Stockholmu a Helsinkách startuje světový šampionát. Český tým prověří na úvod turnaje Bělorusko, už dnes od 16 hodin a 15 minut. Zlato z loňska obhajuje na šampionátu ruský výběr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté absolvovali 3. května ve Stockholmu předzápasový trénink před utkáním na mistrovství světa s Běloruskem. Na snímku (zleva) jsou útočník Tomáš Hertl, trenér Alois Hadamczik a útočníci Petr Koukal a Tomáš Fleischmann. | Zdroj: ČTK

Slovenská reprezentace vybojovala vloni stříbro a Češi přivezli z Helsinek bronz. Od roku 2010, kdy stanuli na světovém trůnu, pravidelně vozí medaile. Z loňského týmu ale nezůstal kámen na kameni. Jiná je brankářská trojice, z obránců loňský turnaj na vlastní kůži zažili Čáslava, Nakládal, Kutlák a Krejčík. Z útočníků pak trojlístek Novotný, Tenkrát, Koukal.

„Vnímám to, že je tým jiný – je prostě takový, jaký v danou chvíli může být,“ obhajuje současnou sestavu trenér Alois Hadamczik. Jinak ani ostatně činit nemůže.

Češi nechtějí na MS papírově slabšího soupeře z Běloruska podcenit

Číst článek

„Někteří ostatní hráči hrají play-off, třeba Plekanec, Krejčí, Hemský. Pak jsou zranění, Ondra Němec, Krajíček, Kovář. Vychází to z termínu, jak je který hráč zdravý a k dispozici, ale myslím, že tyhle nahradili velice kvalitní hráči a že to dokážou v samotných utkáních.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Z loňského úspěšného týmu nezůstal ani kámen, české mužstvo přesto chce na světovém šampionátu uspět

Stejně jako mužstvo, i jeho kouč stojí na pomyslné startovní čáře, už pošesté v případě mistrovství světa. Nervózní už proto z úvodu šampionátu snad ani nemůže být.

„Nervózní ne, je tam jen zdravé napětí, zdravý respekt. Kdybych byl nervózní, nemohl bych tu práci dělat.“

A nemohl by se ani postavit na lavičku při úvodním vystoupení české reprezentace proti Bělorusku.

„Každý start je těžký, začátky jsou těžké vždycky. Mužstvo se musí koncentrovat na svůj výkon a udělat pro to maximum. Začínáme, tak to je.“

Snad přijde víc fanoušků než vloni, doufají ve Stockholmu hokejisté

Číst článek

Ještě před začátkem turnaje ale Alois Hadamczik musel řešit změnu na brankářském postu, kdy se zdravotními problémy bojujícího Ondřeje Pavelce nahradí Alexander Salák.

„Trénink je jedna věc, zápas druhá, ale mně se v zápasech, které chytal, líbil. V jeho výkon máme důvěru.“

Návrat na místo činu. Češi mají v hale Globen stejnou kabinu jako vloni

Číst článek

Jelikož také letošní šampionát pořádají dvě země, ještě ve čtvrtfinále proti sobě nastoupí celky ze stejné základní skupiny. Tu stockholmskou tvoří vedle Česka, Běloruska a domácího Švédska ještě týmy Kanady, Norska, Švýcarska, Dánska a Slovinska.

V Helsinkách do bojů po boku Finů zasáhnout reprezentace Ruska, Slovenska, Spojených států, Německa, Lotyšska, Francie a Rakouska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Jandač, který byl po telefonu hostem Odpoledního Radiožurnálu, věří, že Češi přivezou z MS medaili

Zápas Česko - Bělorusko začíná v 16 hodin a 15 minut. Z úvodních dvou třetin uslyšíte na Radiožurnálu aktuální vstupy, závěrečné dějství nabídne v přímé reportáži.

„Bělorusko by nás nemělo zaskočit, ale sám dobře vím, jaké to je, když se hraje na ta povinná vítězství. Vždycky to trochu svazuje, rozdíly navíc už nejsou takové, aby někdo někoho výrazně přehrával. Já ale věřím, že tým je postavený tak, že by tyhle zápasy měl zvládat,“ říká Josef Jandač, současný kouč Sparty, který před třemi lety získal s národním týmem coby asistent zlatou medaili.

Pavel Petr, Tereza Jelínková, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme