Z nadějného vedení debakl. Hokejisté prohráli se Švédskem 2:7

Česká hokejová reprezentace se v přípravě na mistrovství světa přesunula do Znojma ke dvěma přípravným zápasům se Švédskem. Trenér Vladimír Vůjtek už přivítal posily z NHL, kapitána Tomáše Plekance a nováčka Davida Pastrňáka, ani ti ale nezabránili pětigólové porážce.

Z nápisu na masce Dominika Furcha si Švédové těžkou hlavu nedělali

Z nápisu na masce Dominika Furcha si Švédové těžkou hlavu nedělali | Zdroj: ČTK

Tomáš Plekanec se k národnímu týmu přidal na soustředění ve Znojmě, dostal od trenéra Vůjtka kapitánské céčko a dnes už hraje v první formaci proti Švédům. Spolu s ním v útočné řadě hrají reprezentační nováček David Pastrňák a Roman Červenka, kterého trenérský štáb zkouší na levém křídle. V brance byl Dominik Furch.

Domácím se velmi povedlo prvních deset minut, z pěti střel hned dvě skončily gólem. Jako první se prosadil Tomáš Zohorna po přesné přihrávce od Gulaše. Na 2:0 zvyšoval dorážkou Kempného střely Petr Koukal. Furcha v brance překonal čtyři minuty před přestávkou Rosén a snížil na 2:1.

Z druhé části hry neuplynulo ani 8 minut a náskok byl pryč. Dělovkou od modré čáry si o místo ve švédském týmu řekl Linus Hulström a srovnal. Další branku mohl vstřelit David Pastrňák, ale debutant neproměnil trestné střílení. Skórovat se povedlo až Patricku Cehlinovi dvě minuty před druhou přestávkou. Chytrá teč znamenala vedení 3:2 pro Švédy.

Naděje na zvrat vzaly za své ve 47. minutě. Cehlin s Nigrenem vstřelili dvě branky během 7 sekund a pojistili tak Švédům celkové vítězství v Euro Hockey Tour. Konečný výsledek 7:2 završila další dvojice slepených gólů těsně před koncem.

Možnost odvety budou mít Češi v pátek. Před půl osmou večer se představí proti stejnému soupeři. Generálkou na MS pak bude pražské utkání s Kanadou.

Hokejový seriál Euro Hockey Tour ve Znojmě:
ČR - Švédsko 2:7 (2:1, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 6. T. Zohorna (Gulaš), 10. Koukal (Kempný) - 16. Rosén (Gygne), 28. Hultström (Forsling, Klasen), 38. Cehlin (Martinsson, Omark), 47. Nygren (Omark), 47. Cehlin (Omark), 58. Rosén (Hultström), 59. Backlund (Omark, Cehlin). Rozhodčí: Anisimov, Ravodin (oba Rus.) - Gebauer, Lederer (oba ČR). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. Diváci: 3642.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít