Z nominace na hokejové MS vypadl obránce Kindl, nahradí ho Krejčík

Dres české hokejové reprezentace na nadcházejícím mistrovství světa neoblékne obránce Jakub Kindl, který vypadl z nominace trenéra národního týmu Aloise Hadamczika. Obránce Detroitu Red Wings se reprezentačnímu kouči omluvil s tím, že se chce připravovat na příští sezonu. Hadamczik namísto něj povolal slávistického Jakuba Krejčíka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alois Hadamczik dává pokyny českým reprezentantům | Zdroj: ČTK

Pětadvacetiletý Kindl neměl místo v nominaci jisté a svoje rozhodnutí dál v reprezentaci nepokračovat sdělil Aloisi Hadamczikovi v neděli večer poté, co kouč oznámil nominaci na mistrovství světa.

Vedení reprezentace má totiž v plánu zapsat na začátku turnaje na soupisku jména šest obránců, a Jakub Kindl mezi nimi nefiguroval, což by pro něj znamenalo jen trénování a čekání na to, zda dostane příležitost v zápase až v průběhu šampionátu.

Alois Hadamczik také dál čeká na to, jak se bude vyvíjet druhé kolo play-off NHL, počítá i s možností, že by tým během mistrovství světa mohl doplnit Zbyněk Michálek z Pittsburghu.

Kindl nastoupil za seniorskou reprezentaci v Brně na závěrečném turnaji seriálu Euro Hockey Tour. Od roku 2004 působí v zámoří.

Namísto Kindla povolal reprezentační trenér Jakuba Krejčíka ze Slavie, kterého původně z nominace vyřadil. Aktuálně má Alois Hadamczik na soupisce 26 hráčů, na turnaji jich může hrát o jednoho méně.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme