Za Litvínov může poprvé nastoupit Martin Ručinský

Hokejisté Litvínova jsou před 13. kolem Tipsport extraligy na 11. místě a vyčítat si mohou chabé výkony v zápasech hraných na soupeřově ledě. Za takovéto situace by pro každého fanouška severočeského týmu měla být lákavá představa, že už v dnešním utkání s Kladnem může nastoupit nově získaná posila mající zvučné jméno a bohatou zásobu zkušeností. Ale ono to tak docela neplatí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Litvínov | Foto: HC Chemopetrol Litvínov

Kdyby si to byl útočník Martin Ručinský po svém předloňském návratu ze zámoří namísto do Sparty namířil domů do Litvínova, nepochybně by v té chvíli připadal taměšjším příznivcům jako hrdina. Jenomže on se k jejich velkému zklamání rozhodl tak, jak se rozhodl.

A hokejový osud tomu chtěl, aby hned v prvním kole nastoupil ve sparťanském dresu na litvínovský led. Nebylo tedy divu, že pro novináře i fanoušky se stal v oné chvíli nepřehlédnutelnou postavou.

Přehrát

00:00 / 00:00

hokej.mp3

"Samozřejmě, že pokaždé, když jsem měl puk, se lidi ozvali. To ale bylo to nejmenší, čekal jsem to daleko horší. Já bych to už uzavřel a pojďme každý svým životem, jak se říká," pravil tehdy po zápase Litvínov - Sparta Martin Ručinský.

Po dvě sezóny kráčel životem v dresu Sparty. Jenomže před pár dny ukončil svoje působení v trápícím se pražském klubu a přemýšlel nad tím, zda má ještě chuť zkoušet štěstí na extraligovém ledě.

Martin Ručínský | Foto: St. Louis Blues Online

Ve chvíli, kdy sám sobě řekl "ano", věděl, že jedinou možnou variantou je Litvínov. Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa se tedy přece jen vrací na zimní stadion pojmenovaný po jeho velkém hokejovém idolu - Ivanu Hlinkovi.

"Ivan pro mě byl trošku víc, než možná pro všechny ostatní. Já ho znám od svých pěti let a byl to takový můj druhý táta. Já jsem k němu vzhlížel a on měl ohromný vliv nejen na mou hokejovou kariéru, ale i na můj osobní život. Byl to člověk, který mi hodně dal a ze kterého vyzařovala velká autorita," nechal se onehdy slyšet Martin Ručinský.

Aleš Procházka, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme