Za národní hokejový tým si poprvé společně zahrají bratři Ivan a Tomáš Rachůnkovi

Dvakrát musel trenér Hadamczik doplňovat nominaci reprezentačního výběru na blížící se Švédské hokejové hry. Postupně do ní zařadil oba bratry Rachůnkovi, a tak se dnes Tomáš a Ivan objevili poprvé v kariéře v šatně národního týmu společně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Alois Hadamczik vedl 3. května ve Stockholmu první trénink reprezentace v dějišti hokejového mistrovství světa. | Zdroj: ČTK

„Tak byl bych raději, kdyby tady byli všichni tři. Bohužel to už nejde, ale musím říct, že Tomáš má svou výkonnost ve Lvu a Ivan zlepšenou výkonnost ve Spartě. Když ta možnost byla, tak jsme je vzali oba dva,“ vysvětluje trenér Alois Hadamczik, který hned v úvodu připomněl, jaká je škoda, že se Rachůnkovi už nikdy nebudou moci v reprezentaci představit společně se svým tragicky zesnulým bratrem Karlem, což je i podle Ivana tím jediným, ale největším negativem.

„Je hlavně škoda, že u toho nemůže být. Ta myšlenka, že bychom se setkali všichni tři, ta proběhla v té hlavě. To je jediné, co je na tom nejsmutnější,“ říká Ivan Rachůnek. Ten už na rozdíl od svého o deset let mladšího bratra Tomáše má za sebou ke třem desítkám reprezentačních startů. To útočník pražského Lva si na Švédských hokejových hrách odbude reprezentační premiéru.

Přehrát

00:00 / 00:00

V české hokejové reprezentaci se poprvé potkají bratři Ivan a Tomáš Rachůnkovi

„Pro mě je to ještě o to vzácnější, že to je moje první pozvánka mezi dospělými a ještě když tu mám bráchu, tak jsem za to strašně rád. Je to paráda,“ těší se na zápasy v národním dresu Tomáš Rachůnek. Jeho nominace se tak zapíše do historie samostatného českého hokeje. Žádná jiná rodina totiž nezásobuje reprezentaci tak vydatně jako právě Rachůnkovi .

Rachůnkovi budou hrát v jednom útoku

„Rodiče jsou určitě pyšní na to, že jsme se sem dostali všichni tři. Pro ně je to určitě odměna,“ říká skromně, ale přeci jen trochu dojatě Tomáš Rachůnek. Trenér Hadamczik si navíc pro oba bratry připravil malé překvapení, když hráčům při příchodu do reprezentační kabiny sdělil složení jednotlivých útoků.

„Budou hrát spolu a s nimi bude hrát Hertl,“ říká trenér Alois Hadamczik. Společně tak Rachůnkovi absolvovali první trénink a měli by s Tomášem Hertlem nastoupit v jednom útoku i ve čtvrtek v Malmö proti Švédsku.

Petr Kadeřábek, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme