Za záchranou na MS vykročili Slovinci a Bělorusové

Na hokejovém mistrovství světa se rozeběhly boje o udržení v elitní skupině. První krok k záchraně udělaly týmy Slovinska a Běloruska. Slovinci porazili Lotyše 5:2, Bělorusové vyhráli nad Rakouskem 7:2.

MS hokej 2011 logo

MS hokej 2011 logo | Foto: IIHF.com

Slovinsko - Lotyšsko 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Prvních 25 minut bylo mezi Lotyši a Slovinci vyrovnaných a na debakl to na jedné ani druhé straně nevypadalo. Gólové šance měly oba celky. Od zmíněné 25. minuty se ale tlak Balkánců stupňoval. Jeho výsledkem bylo vedení 3:0 po dvou třetinách.

Pokud si Lotyši, které do skupiny o udržení poslala až včerejší porážka od Dánů na nájezdy, před poslední dvacetiminutovkou říkali, že ještě mohou se zápasem něco udělat, hned v jejím úvodu o naděje přišli. Ve 42. minutě už totiž prohrávali 0:5.

V závěru už Lotyši pouze snížili na konečných 2:5.

Branky a nahrávky: 28. Tičar (Jeglič, Robar), 34. Razingar (M. Rodman, D. Rodman), 40. Razingar (M. Rodman, D. Rodman), 41. Tičar (Sabolič), 42. Pajič (Goličič) - 52. Cipulis (J. Redlihs, Andersons), 60. Bukarts (Sotnieks, Meija). Rozhodčí: Lärking (Švéd.), Sterns (USA) - Hollenstein (Rak.), Murchison (Kan.). Vyloučení: 6:6, navíc Pujacs (Lotyšsko) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 7467.

Bělorusko - Rakousko 7:2 (3:0, 2:0, 2:2)

Na rozdíl od Slovinců si Bělorusové zajistili podstatný náskok už v první třetině, po které nad Rakouskem vedli 3:0. Že naši jižní sousedé na Bělorusko skutečně nestačí, prokázala i druhá část, po níž prohrávali už 0:5. Pouze ve třetí třetině, ve které Bělorusové ubrali na tempu, byli Rakušané nebezpeční. Rozdíl ve skóre zůstal ale i poté stejný.

Branky a nahrávky: 5. Kovyršin (A. Kosticyn, Kulakov), 18. Grabovskij (Meleško, Stasenko), 19. A. Kosticyn (Kulakov, Kovyršin), 31. Děmkov, 33. Děmagin, 43. Korobov (A. Kosticyn, Stepanov), 52. Kulakov (Kovyršin) - 41. Setzinger (Werenka, Koch), 54. Schiechl (Hundertpfund). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Jeřábek (ČR) - Novák (SR), Schulz (Něm.). Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4483.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít