Začíná 18. ročník hokejové extraligy

Po téměř pětiměsíční přestávce dnes hokejoví fandové zaplní tribuny zimních stadionů. Začíná totiž nový ročník hokejové Tipsport extraligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chomutovský útočník Milan Kraft v utkání s Olomoucí | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Extraliga je rok od roku vyrovnanější a jak v Ranním interview Radiožurnálu uvedl předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král, letošní ročník slibuje opět vyrovnanou soutěž.

„Sám bych si netroufl tipovat jasného favorita nebo na někoho, kdy by měl hrát někde vespod tabulky. Myslím, že ten hokej půjde divácky zase na horu a že to bude velice zajímavé,“ uvedl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem ranního interwiev Radiožurnálu byl předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Extralize v posledních letech pravidelně stoupá průměrná návštěvnost, už se dostala výrazně přes 5 tisíc diváků. A jak řekl předseda Král, v právě začínající sezóně se podle něj vyšplhá ještě výše.

Hokejisté se budou muset vyrovnat s několika více či méně výraznými novinkami v pravidlech. Například s tím, že kluby v sezoně mohou angažovat maximálně šest zahraničních posil. Limit zavedla Asociace profesionálních klubů, která technicky řídí extraligu.

„Já v tom vidím zájem ochránit české hokejové prostředí. Abychom nedošli do situace, kdy tady budou hrát jen cizinci třeba i neznámé kvality na úkor našich hráčů. Děje se to i v jiných zemí a je to správné. Já bych byl dokonce ještě razantnější,“ řekl k tomu předseda svazu.

Další novinka nového ročníku extraligy, která by měla být divácky atraktivní, se týká rozhodčích - budou muset používat mikrofony, aby bylo slyšet jak si povídají s hráči.

„Je to trend, který je ve světě, zajišťuje to určitou kontrolu, dozor nad rozhodčími. Stejně se ale všichni těší na nějaké pikantnosti, že klukům něco uletí. Je to taková reality show,“ dodal Král.

Filip Šedivý, Katka Brezovská, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme