Začíná druhá čtvrtina extraligy, Spartu čeká úplně jiný Hradec

Vzpomenete si na první kolo hokejové extraligy hrané 13. září a na pohodové vítězství Sparty nad nováčkem soutěže z Hradce Králové 5:1? Trenér Mountfieldu Peter Draisaitl tehdy nezkoušel po utkání hledat rafinované výmluvy.

Petr Ton (vpravo) se raduje se spoluhráči

Petr Ton (vpravo) se raduje se spoluhráči | Zdroj: ČTK

„Dalo se vidět, že kvalita Sparty je někde jinde, než naše,“ říkal. Po prohraném utkání na Spartě se našlo hodně těch, kteří byli ochotni přísahat na to, že extraligový nováček je předurčen k účasti v baráži.

Jenomže stačilo pár dní a trenér Draisaitl už mohl nasadit docela jiný tón: „Po tom prvním zápase jsme měli o čem přemýšlet a na čem pracovat a teď už to vypadá mnohem lépe.“

A tahle slova jsou aktuální i teď, na startu druhé čtvrtiny základní části extraligy. Hradec Králové je v tabulce čtvrtý, na vedoucí Spartu ztrácí pouhé tři body - a to má ještě k dobru odložené utkání s Vítkovicemi.

00:00 / 00:00

Proměny a vzestupu královéhradeckého klubu si všímá Aleš Procházka

Až se tedy hokejisté Mountfieldu vpodvečer potkají se svými přemožiteli z úvodního kola podruhé, mohla by z toho vzejít napínavá hokejová partie.

„Vedou si výborně. Porazili mistrovskou Plzeň, jsou hodně dobře nastartovaní, čtvrtinu zvládli nad očekávání. Čeká nás těžký zápas,“ tuší sparťanský kapitán Tomáš Rolinek.

Řadu svých utkání dokázal královéhradecký celek rozhodnout především díky bojovnosti, obětavosti a schopnosti hrát naplno do posledních minut a za jakéhokoliv stavu. Pražané, kteří zatím při některých zápasech venku zaostávali za svými domácími výkony, by v tomto směru nechtěli zůstat pozadu.

„Na hře venku musíme ještě hodně zapracovat. My musíme i nějaké z těch vítězství ubojovat, protože to pak zvedá sebevědomí týmu,“ říká nejlepší sparťanský střelec Petr Ton.

Aleš Procházka, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít