Západočeské derby ovládli hokejisté Karlových Varů

Karlovarští hokejisté porazili Plzeň 6:2. Brankáře Pöpperleho překonali v první třetině třikrát během sto vteřin a ve zbytku zápasu si svůj náskok pohlídali. Plzeň se dál drží v čele tabulky, kde má náskok dvou bodů na druhé Pardubice. Utkání sledovala vyprodaná KV aréna. Mistrovský celek zůstává i přes vítězství na dvanáctém místě, ale na desáté místo, zajišťující postup do předkola play-off, ztrácí už jen dva body.

Lukáš Pech a Tomáš Pöpperle

Lukáš Pech a Tomáš Pöpperle | Zdroj: ČTK

Do západočeského derby vstupovali hráči obou týmů v rozdílném rozpoložení. Vedoucí tým tabulky Plzeň vyhrála deset zápasů za sebou, Karlovy Vary získali při svém působení na Sprenglerově poháru v Davosu jen dva body a jistě dlouho nezapomenou na duel s Minskem, kde prohrávali už ve čtvrté minutě 4:0.

Před začátkem samotného střetnutí dostal dres s číslem 1035, značící počet odehraných ligových zápasů, bývalý obránce obou klubů Josef Řezníček, který v minulé sezóně po zisku titulu ukončil kariéru. Utkání přineslo od začátku řadu napínavých situací, hned v první minutě trefil tyčku domácí útočník Václav Skuhravý. Stejnou mincí odpověděl Tomáš Vlasák, který tyčku trefil při přesilovce ve třetí minutě. Plzeň svou první přesilovku v zápase nevyužila, to karlovarští byli úspěšnější. Při vyloučení Benáka vstřelil Melenovský stý gól Varů celku v sezóně. O pouhých šestnáct vteřin později překvapil obranu hostí Pletka, který po samostatném úniku zvýšil na 2:0. Když za další minutu a půl skórovali domácí potřetí, Košťál dorazil po Kumstátově střele do sítě vyražený kotouč, vybral si hostující trenér Jelínek oddechový čas. Do konce třetiny však hosté nepřidali, poslední velkou šanci měl při vlastním oslabení Pech.

Od začátku druhé třetiny hráli domácí ve viditelné pohodě, hodně byl vidět aktivní Pletka. Ve dvacáté páté minutě přihrál Melenovskému na jeho druhý gól v dnešním utkání. Když plzeňským nešla hra v přesilových hrách, tak se jim podařilo snížit při hře čtyř proti čtyřem. Ve třicáté třetí minutě Mensatora překonal Modrý. Po obdržené brance přenechali domácí aktivitu soupeři a pykali za to ve třicáté sedmé minutě. To natlačil Dvořák při oslabení domácího brankáře za čáru i s pukem. Rozhodčí po dlouhém váhání uznali gól za platný. Karlovarský obránce Dobroň však o čtyřicet sekund později trefil nad Pöpperlovu vyrážečku a vrátil domácím tříbrankové vedení, které vydrželo i přes jejich pokračující tlak až do konce druhé třetiny.

00:00 / 00:00

Jak viděl utkání reportér Aleš Procházka

Třetí třetina přinesla snahu Marka Melenovského po dosažení hattricku, kterého však i přes několik příležitostí nedosáhl. Největší šancí tak byla tyčka za Pöpperlovými zády, kterou trefil v padesáté minutě Kristek. Domácí zodpovědně bránili a nepustili Plzeň do vyložené příležitosti. Naopak tři a půl minuty před koncem utkání skóroval kapitán Energie Václav Skuhravý. Domácí tak získali všechny tři body.

HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Melenovský (Hluchý), 12. Pletka (Kristek, Tribuncovs), 14. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 25. Melenovský (Pletka, Dobroň), 37. Dobroň (Čutta), 57. Skuhravý (Loginov) - 33. Modrý (Dvořák, M. Heřman), 37. Dvořák (Benák). Rozhodčí: Kubeš, Pešina - Bláha, Charvát. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5460 (vyprodáno).
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Loginov, Dobroň, Čutta, Tribuncovs, Mucha, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Pech, Hluchý - Zjuzin, Kristek, Pletka - Zucker, Dej, Kuběna. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.
Plzeň: Pöpperle - Jiří Hanzlík, O'Brien, Benda, Modrý, Benák, Dresler, Dobrovolný - Bomersback, Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Scofield, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Lev, Vostřák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít