Západočeské derby vyznělo pro hokejisty Plzně

Hokejisté Plzně nenechali nikoho na pochybách, kdo je v době po karlovarském titulu vládcem západočeského regionu. V předehrávce 6. kola Tipsport extraligy porazili svého rivala 6:2, především kvůli výbornému výkonu ve druhé třetině.

Tomáš Vlasák (vlevo) slaví jeden z gólů Plzně

Tomáš Vlasák (vlevo) slaví jeden z gólů Plzně | Zdroj: ČTK

V první třetině se sice mohli fanoušci obou celků radovat z několika nadějných příležitostí, branku ale neviděli ani jednu. Domácí nevyužili ani více naž minutovou přesilovku pěti proti třem.

Gólová smršť přišla až ve druhé dvacetiminutovce a postarali se o ni výhradně Indiáni. Nejdříve se ve 23. minutě prosadil Dvořák, rozhodující náskok pak pro Plzeň obstarali mezi 28. a 30. minutou Vlasák, Pitule a Johnson, kteří zároveň vyhnali Mensatora z branky Energie.

Jisku naděje pro Karlovy Vary vykřesal hned v první minutě poslední třetiny Pech, jenž rychlým vyjetím zpoza branky překvapil gólmana Svobodu. Jenže domácí kontrovali trefami Hlinky a Kratěny a o vítězi bylo jasno. V 59. minutě jen zkorigoval výsledek hostující Zucker.

Plzeňští se díky tříbodovému zisku posunuli na třetí místo extraligové tabulky, Karlovy Vary zůstaly předposlední.

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 6:2 (0:0, 4:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 23. Dvořák (Pitule, Duda), 28. Vlasák (Kratěna, J. Hlinka), 29. Pitule (Vostřák, Dvořák), 30. Johnson (Jan Kovář), 45. J. Hlinka (Kratěna, M. Heřman), 55. Kratěna (Vlasák, Kaberle) - 41. Pech (Kumstát, Bombic), 59. Zucker (Zaťovič). Rozhodčí: Hribik, Souček - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 3:7, navíc Pech (K. Vary) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5389.

Plzeň: A. Svoboda - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, Marušák, Dresler, Dan Růžička - Vostřák, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, J. Hlinka, Mrňa - Duda, Jan Kovář, Johnson - Stránský, Pitule, Dvořák - od 34. navíc M. Heřman. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Karlovy Vary: Mensator (30. M. Benda) - D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, M. Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Pech, Košťál - Dej, Melenovský, Skladaný - Zucker, T. Klíma, Zaťovič - Kupec, Vachovec, Kuběna. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít