Zápasy extraligy až do půlnoci? V novém ročníku to bude možné

Zítra začne hokejová extraliga a opět s úpravou pravidel. Už v pátek na sedmi extraligových stadionech fanoušci poznají, že domácí hrají vždy ve světlých dresech. Jestli je ale něco může vyvést z míry, bude to play-off. V něm se totiž nebudou rozhodovat nájezdy, ale bude se hrát do doby, než padne gól. Ale jen v některých případech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O tyto trofeje budou hokejisté letos bojovat

O tyto trofeje budou hokejisté letos bojovat | Foto: František Kuna | Zdroj: Český rozhlas

Aby se eliminovala možnost rozhodnout sérii v nájezdech a postoupit tak dál či vyhrát titul, bude se od pátého zápasu série hrát, dokud nepadne gól.

Výjimky jsou dvě. Tým, který vede v sérii 3:0, může po nájezdech postoupit. Za stavu 2:2 na zápasy se pak sice bude hrát v pořadí pátý duel, ten ale vítěze série neurčí, a tak jsou vlastně i v pátém zápase nájezdy možné. Je to tedy kombinace starého modelu s tím, který funguje třeba v NHL.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel extraligy Josef Řezníček komentuje novinky nadcházející extraligové sezony

„Play-off hrajeme dva dny po sobě. Kdybychom museli zápasy obházet obden, zvýšilo by to náklady. Rozhodnutí hrát to až od pátého zápasu proto má i logiku,“ zdůvodňuje ředitel extraligy Josef Řezníček.

Zajímavé bude sledovat reakce fanoušků, když jedna série bude 2:2, jiná pak 3:1, v obou případech páté zápasy, v první sérii se ale nájezdy pojedou a v té druhé se bude pokračovat třeba do půlnoci.

Novinky v pravidech jsou jednou z věcí, kterou se extraliga posunula dál s ohledem na zkušenosti z minulé sezony. Ve snaze neopakovat situaci z pátého finále, kdy puk nedoklouzal do branky vinou špatné vycpávky u tyče, bude mít rozhodčí povinnost ji kontrolovat.

„Aby nebyly pochybnosti rozhodčích a nezdržoval se začátek duelu kvůli úpravě, tak jsme je upozornili, aby si dávali rezervu,“ vysvětluje Řezníček. S vycpávkami je tedy jasno, úpravu v play-off s nájezdy respektive hrou do rozhodnutí vám před vyřazovacími boji v polovině března ještě připomeneme.

František Kuna, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme