Zapomněl jsem si výstroj v Americe, vtipkoval Jágr na téma, proč nejede na Světový pohár

Je to už poněkolikáté, co hokejoví fanoušci přemlouvají Jaromíra Jágra, aby se vrátil do reprezentace. Aktuálně tuto prosbu směřují ke Světovému poháru. Ale čerstvý vítěz ankety Zlatá hokejka na slavnostním vyhlášení v Karlových Varech potvrdil, že zářijový turnaj v Torontu bude opravdu bez něj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr při přebírání ocenění za vítězství v anketě Zlatá hokejka | Zdroj: ČTK

„Hrozně rád bych jel, ale zapomněl jsem si v Americe výstroj, takže bohužel,“ vtipkoval Jágr s Jakubem Kohákem, moderátorem galavečera, během kterého získal Jágr už dvanáctou Zlatou hokejku v kariéře. Jeho zapomenutá výstroj kdesi na Floridě ale přeci jen není tím hlavním důvodem neúčasti na SP.

„To, jak jsem se rozhodl, nebylo ze dne na den. Přemýšlel jsem o tom delší dobu a nebyl tam jenom jeden důvod, ale několik důvodů, proč je lepší, když na Světový pohár nepojedu. Ten první je, že Praha byla z mého pohledu nejlepší tečka, kterou jsem si vždycky přál. Škoda jen, že nevyšla medaile,“ vzpomíná Jágr na loňské mistrovství světa v Praze, kde Češi medaili nezískali a kladenský odchovanec se tam rozloučil s reprezentačním dresem.

Přehrát

00:00 / 00:00

O rozhodnutí nejet na Světový pohár jsem přemýšlel dlouho, prohlásil Jaromír Jágr po vítězství v anketě Zlatá hokejka

Dalším důvodem je pak termín Světového poháru, který bude ještě před startem sezony a Jágr časem stále více zjišťuje, jak je těžké se na začátek ročníku připravit. Jenomže ani tyto důvody nestačily některým legendám z Kanadského poháru z roku 1976, zejména Josef Augusta Jaromíra Jágra doslova přemlouval.

„Sami jsme mohli vidět, že to má strašně dlouhou historii a bylo krásné vidět všechny naše, nebo aspoň moje, vzory. Musíme si uvědomit, že bez nich bychom nebyli my a bez nás zase nebudou další. Signál k mladým hráčům, že mít nějaký cíl, i kdyby to byla jenom Zlatá hokejka, je potřeba,“ myslí si nejproduktivnější Evropan v historii NHL.

Z pohledu diváka ztrácí Zlatá hokejka prestiž, říká Jágr

Číst článek

Jágr je už tou legendou, která má motivovat ostatní, ale v národním dresu to prý v září v Torontu nebude.

Útočník Floridy ale bude jistě Světový pohár sledovat a i když američtí a kanadští novináři tipují český výběr na poslední místo, není prý nutné nijak panikařit.

„Když si dělá novinář názor, tak se podívá na soupisku, podívá se, kdo má jakou roli v týmu a nemůžeme mu to zazlívat. Takhle to dělá každý a takové prognózy budou před každým turnajem. Hokej se ale rozhoduje na ledě. Už několikrát se stalo, že velice podceňovaný tým došel až k vítězství. V Naganu to bylo podobné. Nikdo s námi nepočítal a všichni se nám vysmívali. Nakonec jsme ale vyhráli,“ dodal Jágr.

František Kuna, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme