Zase se ukázala naše síla, řekl obránce Jordán po výhře nad Lotyšskem

Dvakrát prohrávali, ale zápas nakonec dovedli do vítězného konce. Řeč je o českých hokejistech a jejich druhém vystoupení na domácím mistrovství světa proti Lotyšsku. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky vyhráli 4:2 i díky obránci Michalu Jordánovi, který v úvodu druhé třetiny vstřelil důležitý první gól svého týmu, když srovnal na 1:1.

Obránce Michal Jordán se raduje z gólu do lotyšské sítě

Obránce Michal Jordán se raduje z gólu do lotyšské sítě | Zdroj: ČTK

Asi budete spokojen nejen kvůli gólu, ale i kvůli třem bodům…

Samozřejmě, byl to velmi těžký zápas. V první třetině jsme se dostali do problémů, kdy jsme dostali laciný gól. Zase se ale ukázala naše síla, nevzdali jsme to a za tři body jsme rádi.

Rozhodli přesilovky, při kterých jste se dokázali gólově prosadit hned třikrát. Je to důležité právě v souboji s takhle urputně bránícím soupeřem?

00:00 / 00:00

Obránce Michala Jordána zpovídal po vítězném duelu s Lotyšskem reportér Petr Kadeřábek

V pásmu jsme je svírali i při hře pět na pět, z čehož pramenili fauly soupeře. Jsem rád, že jsme přesilovky využili, rozhodly zápas.

Opět bylo vyprodáno. Jak se vám tady doma při vaší premiéře na MS hraje? Zvlášť, když jste dal gól…

Je to paráda. Diváci jsou fantastičtí a ženou nás dopředu. Někdy ale musíme trochu ubrat, nenechat se tím vybláznit. Za podporu jim ale samozřejmě děkujeme, věříme, že znovu přijdou.

Sledovali jsme ONLINE: Hokejisté slaví první výhru na MS, Lotyše porazili 4:2

Teď vás čeká den odpočinku a v pondělí vás čeká jeden z vrcholů šampionátu – souboj s Kanadou. Jak se na zápas s hráči, které potkáváte v NHL, těšíte?

Kanada je v hokeji persónou, bude to pro nás velký zápas, který si budeme chtít užít společně s fanoušky.

Petr Kadeřábek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít