Zasloužili si vyhrát, konstatoval po Švédsku Tomáš Plekanec

Čeští hokejisté vyhráli na mistrovství světa na Slovensku sedm utkání v řadě, včetně čtvrtfinále, a byli dvě vítězství od obhajoby zlatých medailí. Jenže semifinále zmanelo konec jejich nadějí na zlato. Tým vedený Aloisem Hadamczikem prohrál v Bratislavě se Švédskem 2:5 a zahraje si v neděli odpoledne jen o bronz. Zklamání nezakrýval po utkání ani centr první útočné formace Tomáš Plekanec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Plekanec na tréninku české reprezentace v Bratislavě | Foto: Petr Kadeřábek

Máte za sebou semifinálové utkání se Švédskem. Asi budete souhlasit, že ta porážka přišla v nejméně vhodný čas.

Od čtvrtfinále je vždycky nevhodný čas! Bohužel, nevyšlo to, byli lepší. Myslím, že si zasloužili vyhrát a to je celé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Pavla Petra s Tomášem Plekancem po prohraném semifinále MS se Švédskem

Co vlastně bylo v zápase rozhodující?

Rozhodující bylo, že se dostali do vedení. Samozřejmě se Švédskem, když se dostanou do vedení, tak je to těžké. Protože jejich obrana je opravdu skvělá, propracovaná. Je těžké se přes ně dostat.

Hodně se hovořilo o skvělé formě brankáře Fastha. Byl opravdu tou největší překážkou při dobývání švédské obrany?

Neřekl bych, že jejich brankář byl největší překážkou. Myslím, že největší překážkou byla celkově jejich obrana a systém. I když jsme se samozřejmě snažili, nějaké šance jsme měli. Nebylo to tak, že bychom neměli žádnou šanci. Ale přesto, jejich obrana je dobře propracovaná, plus to vypadá, že jejich brankář chytá v opravdu dobré formě.

Po druhé třetině už český tým prohrával. Co jste si říkali v kabině? Přeci jen ten výsledek ještě nebyl tak ztracený…

Hlavně jsme chtěli zůstat v klidu, věděli jsme, že ten gól můžeme dát třeba dvě minuty do konce. Nechtěli jsme se honit hned. Ale pak nám zase ujeli a dali gól na 3:1. A pak už je to strašně těžké.

Rozhodl definitivně o utkání čtvrtý gól, po kterém tam byla velká česká reklamace, že atak na gólmana Pavelce byl možná nad rámec pravidel?

Rozhodl každý gól. Třetí gól – jak se dostanou o dva góly nahoru, tak je to strašně těžké dostat se přes jejich obranu. Jestli tam byla od rozhodčích nějaká špatná rozhodnutí, je myslím jedno. Myslím, že to nebyl důvod naší prohry.

Tomáši upřímně – velké zklamání teď v okamžiku, kdy spolu hovoříme v mix zóně?

Samozřejmě! Ten tým byl dobrý, našlapaný, hrál v pohodě. A přišla jedna porážka a je konec! Takže samozřejmě zklamání je veliké.

Bude těžké se teď soustředit na boj o bronz, na utkání o třetí místo?

Tak těžké. Myslím, že chceme vyhrát a skončit sezónu s vyhraným zápasem a medailí na krku. Myslím, že se na to připravíme dobře a odmakáme ten zbytek, co ještě máme. Snad se nám povede tu medaili získat.

Asi i kvůli fanouškům, kteří si zaslouží obdiv za povzbuzování během šampionátu.

Určitě, myslím, že byli skvělí! Měli jsme tady domácí prostředí, k tomu není co dodat.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme