Zastaví skvělou českou partu na slovenském MS Rusko?

Hokejisté Ruska v sestavě s nejblyštivější zámořskou posilou Alexandrem Ovečkinem prověří na mistrovství světa sílu české reprezentace. Ta zatím v průběhu turnaje nezaváhala a tentok fakt bude chtít potvrdit i ve druhém osmifinálovém duelu, ketrý začíná v Bratislavě v Orange Areně od 16 hodin a 15 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté v přípravě před MS | Zdroj: ČTK

Češi rozhodně nechtějí ubrat z nastaveného trendu. V mnohých případech to sice zní jako fráze, ale v případě našich hokejistů k úspěchu vede týmový výkon. A také výborná parta, kterou hráči během dosavadního průběhu šampionátu dokázali vytvořit.

„Když chce nějaký tým vyhrát, musí mít výbornou partu a tu my máme. Dokazuje se to jak na ledě tak mimo něj, tak doufám, že nám to vydrží. Ještě nás čeká několik těžkých zápasů,“ vyslovil přání útočník Milan Michálek.

Obránce Martin Škoula loňský mistrovský tým nezažil. I na něm je ovšem vidět, jak si letošní šampionát užívá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká hokejová reprezenatce bude na MS hájit neporazitelnost proti Rusku

„Je tu dost zkušených hráčů, kteří se dokážou dobře připravit na svoji roli, kterou v týmu mají. Tak nějak nikdo neřeší, kdo co hraje, kolik hraje, kdo dá góly a kdo ne. Prostě hrajeme jeden pro druhého,“ vysvětluje obránce, který hájil v uplynulé sezoně KHL barvy Omsku.

K utužení party pochopitelně přispívají dobré výsledky a také plný bodový zisk. Český tým jako jediný nepřišel o žádný bod.

„Na pohodě týmu to určitě přidá. Prostě jen tak dál, musíš na ledě pokaždé pomoct kamarádovi, spoluhráči,“ říká Martin Škoula a jeho slova doplňuje další z beků Lukáš Krajíček:

„V šatně je pohoda. Všude, kde jsme, je sranda od rána do večera. V mužstvu je zkrátka pohoda!“

A kdo nejvíc dokáže onu zmíněnou partu utužit? Prý Petr Vampola a Jaromír Jágr.

„Určitě, je ale spousta kluků, co se do toho taky rádi zapojí. Patří mezi ně třeba ještě Jirka Novotný a tak. Já jsem spíš tišší,“ prozradil své postřehy Lukáš Krajíček. Tak snad ta česká hokejová parta dál potáhne za jeden provaz a z výpravy do Bratislavy se nevrátí s prázdnou.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme