Zastupitelé Hradce Králové schválili přesun budějovických hokejistů

Královéhradečtí zastupitelé dnes potvrdili přesun extraligových hokejistů HC Mountfield z Českých Budějovic do Hradce Králové. Pro extraligu v Hradci hlasovalo 26 z 33 přítomných zastupitelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejová Budvar Aréna v Českých Budějovicích | Foto: Tomáš Adamec

Klub hledal možnost hrát nejvyšší hokejovou soutěž jinde po sporech s radnicí a Budějovickým Budvarem o čepování piva při domácích extraligových zápasech.

HC Mountfield musí podle licenčních podmínek extraligy zajistit při domácích zápasech prodej piva Radegast, které je oficiálním partnerem soutěže.

Českobudějovická radnice, která vlastní tamní halu, má ale smlouvu s Budvarem. V neděli vedení klubu odmítlo nabídku města na vyřešení sporu a domluvilo se s klubem HC Královští lvi Hradec Králové.

Jakmile se začala rýsovat varianta přesunu HC Mountfield do Hradce Králové, objevily se úvahy o tom, zda je proveditelné, aby v tomto městě nadále fungoval také prvoligový hokejový klub.

Přehrát

00:00 / 00:00

O současné situaci kolem českobudějovického hokeje mluvil předseda představenstva HC Mountfield Miroslav Schön

„To není příliš reálná varianta, nedokážu si představit, jak bychom ekonomicky zvládli jak extraligu, tak i první ligu,“ říká předseda představenstva HC Mountfield, Miroslav Schön.

Hráči obou týmů ještě před nástupem na dovolenou absolvují třídenní soustředění, aby měli možnost se poznat.

„Zároveň jsme rozhodli, že všichni hradečtí hráči dostanou šanci poprat se o svoje místo v extraligovém týmu. Bude záležet jen na jejich vůli a úsilí a umu a také na hodnocení trenérů, kdo z nich pak zůstane v extraligovém týmu,“ doplňuje Schön.

Město chce dál do hokeje investovat přes 19 milionů korun ročně, z nichž 13,7 milionu by šlo na extraligu a zbytek na mládež. Minimálně stejnou sumu by měl Hradec Králové zajistit i HC Mountfield.

Simona Bartošová, Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme