Závěr základní části hokejové extraligy slibuje několik dramatických zápletek

To už se zase hraje hokej? - podivil se možná při včerejším extraligovém utkání Brna se Slavií nejeden méně sečtělý sportovní fanoušek, který ještě ani nestačil pořádně okomentovat vystoupení české reprezentace na turnaji ve Stockholmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dohrávka 45. kola hokejové extraligy BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 1. února v Mladé Boleslavi. Tomáš Jiránek (uprostřed) z Mladé Boleslavi a Michal Pavlů (vpravo), Jan Piskáček a brankář Jan Chábera, všichni tři z Kladna | Zdroj: ČTK

Ano, hokejový kalendář nemá slitování a buďme si jisti, že ten, kdo je citově zainteresován na průběhu nejvyšší domácí soutěže, bude velmi rychle vtažen do děje.

Někdo se dívá na extraligovou tabulku s úsměvem, někomu při jejím prohlížení naskakuje husí kůže. V jedné věci se ale všichni shodují: Už pěkných pár let nesliboval závěr základní části soutěže tolik dramatických zápletek, kolik jich mohou přinést nejbližší dny.

„Naše úspěšnost a vůbec ta ekonomická stránka celé sezóny záleží hodně na poslední fázi, kdy se vydělává nejvíc peněz. Takže to nutí ty týmy prát se v extralize o každý bodík, aby se dostaly nahoru,“ prohlásil předseda představenstva hokejové Sparty Petr Bříza.

A navíc ještě poznamenal. „Já jenom vítám, že liga bude napínavá, že se boj o první čtyřku, šestku potažmo desítku vyhrocuje. Je to dobrá podívaná pro fanoušky.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Závěr základní části hokejové extraligy slibuje několik dramatických zápletek

Petr Bříza se ale pro příští dny rozhodně nemusí obávat špatného spaní. Pražané už dávno dali zapomenout na nepovedenou loňskou sezónu a zbývá jim teď vyřešit jediný otazník - zda udrží v posledních pěti kolech vedení v tabulce nebo zda nakonec přenechají Prezidentský pohár Plzni, která aktuálně ztrácí čtyři body, ale má jeden odložený zápas k dobru.

Tak nebo onak - nejostřeji sledovanou kapitolou extraligového dění bude bitva o účast v předkole play off. Kdyby byla bývala Kometa Brno včera na domácím ledě porazila Slavii, mohla už se nanečisto těšit na vyřazovací boje o titul.

Ale v hokeji neplatí "kdyby". A tak postupová naděje zatím nezhasla pro žádného ze čtyř brněnských pronásledovatelů. Včetně Mladé Boleslavi, která je sice poslední s devítibodovým odstupem za desátou Kometou, ale sehrála o dvě utkání méně.

Těžko tipovat, co překvapivého se ještě může odehrát v dolních patrech tabulky, kde je nevídaná tlačenice, ale nepochybujme o tom, že na rozdíl od minulých let budou zápasy ve skupině o 11. až 14. místo velmi náročné pro všechny hráče a zajímavé pro diváky.

Stejně tak není tentokrát pravděpodobné, že by vyčerpaný vítěz play off první ligy stanul v baráži tváří v tvář odpočatému extraligovému soupeři, který by předtím už pěkných pár dní mohl za pochodu ladit formu na rozhodující boj o svoje setrvání v nejvyšší domácí soutěži. Jinými slovy - i samotná baráž slibuje být dvojnásob napínavá.

Aleš Procházka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme