Zbývá týden do hokejového MS. Slováci uklízejí

Za týden začne v Bratislavě a Košicích ostře sledované mistrovství světa v hokeji. V obou městech tak finišují s přípravami nejen na samotné zápasy, ale i na příval fanoušků, kteří budou zvědavi na domácí reprezentaci i snahu Čechů obhájit loňské zlato.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS v hokeji 2011, Slovensko - Bratislava a Košice | Foto: IIHF

Během posledních dvou týdnů "vykvetla" v centru Bratislavy spousta hokejových symbolů, objevilo se v něm 14 hokejových soch v životní velikosti, dále plakáty nebo maskoti. Pod záminkou šampionátu se také uklízejí veřejná prostranství a hospody už vyvěsily poutače na přenosy zápasů na velkých plátnech.

Přehrát

00:00 / 00:00

O slovenských přípravách na hokejové MS mluvil v Ranním Radiožurnálu Vojtěch Berger

Horečkou se ale současná situace na Slovensku nazvat nedá. Tu by patrně způsobil až úspěch domácího výběru. "Lakmusovým papírkem" bude třetí souboj v základní skupině proti Rusku, a to kromě kvalit soupeře i kvůli emočnímu náboji duelu.

Základní postavou slovenské reprezentace bude gólman Jaroslav Halák ze St. Louis, po dlouhé době jasná jednička v brankovišti našich východních sousedů. V týmu kanadského trenéra Glena Hanlona by dále neměli chybět Miroslav Šatan, Pavol Demitra nebo Jozef Stümpel. Konečnou podobu kádr získá po přátelských zápasech proti Bělorusku.

Očekávání pod Tatrami ale navzdory domácímu prostředí nikterak přehnaná nejsou, útok na medaili ani jiné umístění se veřejně nevyhlašuje.

Vojtěch Berger, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme