Ze stadionu na pláž. Palát s Šustrem si v Tampě užívají příjemné prostředí

Kdyby si hokejisté mohli vybírat, za který klub NHL budou hrát, byl by jistě velký přetlak na jihovýchodě Spojených států. Zima jako v kanadském Winnipegu na Floridě nehrozí, a tak jsou Ondřej Palát a Andrej Šustr hodně spokojeni s tím, že hrají za Tampu. Aby ne, na pláž to mají kousek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český útočník Ondřej Palát (uprostřed) se raduje po svém gólu do sítě Washingtonu | Zdroj: Reuters

„Po životní stránce si není na co stěžovat. Celý rok člověk chodí v šortkách a triku. Určitě se nám tu líbí,“ říká Andrej Šustr, obrovitý obránce, který dostává na ledě hodně prostoru.

Volný čas lze v teplých krajích využít velmi příjemně. „Když se nedaří nebo máme volno, tak můžu vypnout a jít se projít na pláž. Nemusím pořád myslet na hokej, to je pro mě hodně důležité. Je to super život,“ chválí Ondřej Palát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřeje Paláta s Andrejem Šustrem navštívil v Tampě reportér ČRo František Kuna

Pořádně teplo je v Tampě i v říjnu a ještě dlouho bude. Na pláž to není daleko, stačí vyjet pár mil na okraj města. Jinak pořádnému horku prakticky nelze uniknout.

Jde to v místních restauracích, obchodech, autobuse hromadné dopravy nebo třeba i v historické tramvaji. Všude jede klimatizace naplno.

„Je tu zdravé fanouškovské prostředí, lidé nejsou úplně zbláznění. Když se člověku nedaří, nenadávají mu na ulici, což se může stát třeba v Montrealu,“ nabízí Andrej Šustr zajímavé srovnání s kanadským městem, kde se hokejisté nejspíš zahřejí více na stadionu než mimo něj.

To v hale Lightning je oproti venkovnímu dusnu příjemný chládek. A příjemně domácím bylo i po prvním zápase, ve kterém udolali Philadelphii Flyers 3:2 po prodloužení.

 

Off to Tampa ,thanks to family and friends for a great summer ;)

Posted by Ondřej Palát on 8. září 2015

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme